Jump to content

ovrha na alimentaciju


BP1972

Preporučene objave

 Razveden sam od 2012. Do 2015 zbog bolesti i nespososbnosti za rad nisam plaćao alimentaciju, te je moja bivša supruga blokirala moj račun na FINI. Od 2015 do danas uredno plaćam svaki mjesec, do Listopada 2016te, skidalo mi se sa zaštićenog računa , te išlo na  njen račun. U listopadu 2016te odlazim živjeti u inostranstvo (Irska), te uredno uplaćujem mjesečnu alimentaciju na njen devizni račun.
U nekoliko navrata sam se htio nagoditi sa bivšom suprugom oko podmirenja tog duga (30 mjeseci),neuspješno.
 Krajem prošle godine sam pokrenio postupak da se skrbništvo o našoj maloljetnoj kćerci dodijeli meni, jer mi je jednostavno prekipjelo, jer je bilo prijava iz škole na CZZS o zapuštanju djeteta, bivša je skupila par krivičnih djela itd.( no dobro, to nije tema)

Otišao sam na FINU provjeriti stanje svog računa( kojeg i ne koristim, jer ne živim u HR, i odjavio sam se sa porezne, zdravstvenog itd), i tamo zamalo pao u nesvjest. 
Naime , meni i dalje ide svaki mjesec ovrha , plus kamate, plus ona naknada FINE od 180kn , tako da je dug tamo došao do sumanute svote.
Odvjetnik kojeg sam uzeo za skrbništvo, sve nešto okoliša " vidjet ćemo šta se može napraviti"...kao da ni on ne zna šta bi.
Razmišljam da ga promijenim.
Da li je netko imao slično iskustvo, šta napraviti? Podići kaznenu prijavu za prevaru? Meni bi ovo bilo smiješno , da nije istinito.
Napominjem da imam sve dokaze o uplatama od 2015te do danas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , BP1972 je napisao:

Razveden sam od 2012. Do 2015 zbog bolesti i nespososbnosti za rad nisam plaćao alimentaciju, te je moja bivša supruga blokirala moj račun na FINI.

Kako je točno došlo do blokade - s kojom ispravom i za koje razdoblje? Što više informacija to bolje, a najbolje bi bilo da imate sa FINA-e kopiju sve te dokumentacije.

prije 16 sati , BP1972 je napisao:

Od 2015 do danas uredno plaćam svaki mjesec

To plaćate samo nove, dospjele iznose, ali ne otplačujete zaostatke koji su se skupili do 2015.?

prije 16 sati , BP1972 je napisao:

Naime , meni i dalje ide svaki mjesec ovrha , plus kamate, plus ona naknada FINE od 180kn , tako da je dug tamo došao do sumanute svote.

Ovo ništa ne znači, bitno je samo koliko stvarno dugujete plus kamate i opravdani troškovi, ostalo zaboravite.

prije 16 sati , BP1972 je napisao:

Odvjetnik kojeg sam uzeo za skrbništvo, sve nešto okoliša " vidjet ćemo šta se može napraviti"...kao da ni on ne zna šta bi.

Puno toga se može napraviti, pogotovo ako ste spremni otplatiti dug.

prije 16 sati , BP1972 je napisao:

Podići kaznenu prijavu za prevaru?

Nemate osnove za nikakvu kaznenu prijavu.

prije 16 sati , BP1972 je napisao:

Napominjem da imam sve dokaze o uplatama od 2015te do danas

Sada bi Vam prioritet trebala biti otplata duga do 2015. A i mišljenja sam da Vas je odvjetnik trebao upozoriti da bi Vam ovakvo postupanje itekako išlo u prilog u ovom sadašnjem postupku kojega vodite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija