Jump to content

Samoposluzni aparati 2 tvrtke isti posl. Prostor


Mcblack

Preporučene objave

Pozdrav 

Imam sljedecu situaciju, pa molim pomoc; otvorio sam pausalni obrt za trgovinu putem samoposluznog aparata (djelatnodt 47.99) sa sjedistem u iznajmljenom privatnom poslovnom prostoru.Uz moj samoposluzni aparat dodao bih drugi samoposluzni aparat u posjedu druge tvrtke (jdoo) uz ugovor o podzakupu ( moj zakupodavac to odobrava)
medjutim prilikom rjesavanja mtu za aparat i mtu za skl  receno mi da ja ne smijem dati u podzakup dio poslovnog prostora. 
Koji ja to zakon ili pravilnik krsim u opciji da odnos izmedju mene i podzakupnika definiram ugovorom kad bi mi dosla recimo dosla inspekcija i dali sam u nekoj vrsti prekrsaja ako uopce to ne definiramo kroz ugovor vec mu jednostavno ustupim dio poslovnog prostora na koristenje.

Zakon o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora spominje da podzakup moze ako je tako definirano u ugovoru o zakupu

Ili krajnja opcija dali moj zakupodavac moze mom obrtu i drugoj tvrtki jdoo dati u najam svakome dio ( njemu 1m2 koliko zauzima aparat) a ostalih 11m2  meni za moj aparat i za skl ( druga tvrtka ima vec skl na drugoj lokaciji. 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija