Jump to content

Otkaz nakon povratka s neplaćenog porodiljnog


Smiley

Preporučene objave

Dobar dan.

 

Imam pitanje koje se odnosi na zaposlenje moje supruge, koja je trenutno na neplaćenom porodiljnom koji uskoro završava i trebala bi se vratiti na posao kod poslodavca kod kojeg je bila zapolena na neodređeno vrijeme zadnjih 10ak godina.

Njen poslodavac više nema potrebu za tim radnim mjestom, no ne želi joj dati otkaz, već joj je "pronašao" posao kod drugog poslodavca. Taj drugi posao je rad na određeno vrijeme i to u pola radnog vremena.

Zanima me gubi li moja supruga (osim prava na otpremninu) i neka druga prava u slučaju prihvaćanja ovakve ponude? (npr. prava na burzi etc.)

 

Pozdrav,

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pa, ukoliko ona prelazi raditi kod drugog poslodavca, znači da joj radni odnos kod ovog poslodavca mora prestati, ne? Dakle, ukoliko joj poslodavac otkaže iz gospodarskih razloga, ima pravo i na otpremninu od poslodavca, i na novčanu naknadu na Zavodu za zapošljavanje. A onda, ukoliko želi raditi kod tog drugog poslodavca, ovisi samo o njoj :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija