Jump to content

Javni bilježnik-riješenje


heraklo1985

Preporučene objave

Poštovani

 

Molim vas da mi date smjernice za daljnje postupanje.

Nakon smrti oca smo bili pozvani od strane javnog bilježnika na ostavinsku raspravu, tu smo se mi nasljednici dogovorili o nasljedstvu i isto potpisali. Nakon nekog vremena je na kućnu adresu došlo riješenje javnog bilježnika gdje samo otkrili više grešaka koje se odnose na popis imovine ostavitelja i na samu diobu. mi nasljednici smo se obratili javnom bilježniku da ima više grešaka u riješenju i javni bilježnik je isto ispravio te nam je na kućnu adresu došlo ispravljeno riješenje. Nakon godinu dana dolazi nam riješenje od suda da se odbija uknjižba za riješenje koje je "krivo" i nakon 15 dana nam dolazi ponovno od suda da se odbija riješenje (koje je ispravno). Radi se o tome da su riješenja od suda zavedena pod dva različita broja, a oba riješenje od javnog bilježnika su pod istim brojem. "Krivo" riješenje od bilježnika se odbija s pravim razlogom, ali drugo odbijanje suda se poziva da imaju dva original riješenja pod istim brojem i navode da je riješenje koje je starije "prvo" (po datumu) da je popis imovine na njemu pravi i da se nemože mijenjati u "drugom" da to nije posao javnog bilježnika...itd

Neminovno je da na prvom riješenu javnog bilježnika dijelom krivo popisana imovina ostavitelja (nije naše)

Molim smjernice kako je najlakše,najbrže riješiti nastalu situaciju greškom javnog bilježnika?

 

U prilogu kopija zadnjeg "drugog" riješenja

 

Unaprijed hvala

 

 

IMG_20230414_134247.jpg

IMG_20230414_134220.jpg

uređeno: od heraklo1985
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija