Jump to content

Izvanknjižno vlasništvo


kmatija2

Preporučene objave

Poštovani,

molim smjernice za slijedeću situaciju.

Kupio bi susjednu katastarsku česticu čiji su vlasnici (prema zemljišnoknjižnom izvadku) preminuli .Česticu je koristio i  kupio od izvanknjižnih vlasnika  također preminuli. 

Izvanknjižni vlasnici (po posjedovnom listu )su na moju zamolbu potpisali izjavu da oni nisu vlasnici niti koriste katastarsku česticu. 

Dao bi ponudu za česticu ali ne znam kome.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 17. 05. 2023. u 9:49, kmatija2 je napisao:

Poštovani,

molim smjernice za slijedeću situaciju.

Kupio bi susjednu katastarsku česticu čiji su vlasnici (prema zemljišnoknjižnom izvadku) preminuli .Česticu je koristio i  kupio od izvanknjižnih vlasnika  također preminuli. 

Izvanknjižni vlasnici (po posjedovnom listu )su na moju zamolbu potpisali izjavu da oni nisu vlasnici niti koriste katastarsku česticu. 

Dao bi ponudu za česticu ali ne znam kome.

 

 

dal je u građevinskom području ili izvan građevinskog? Samo ju počni korisiti i tvoja je. ako je izvan građevinskog područja

uređeno: od Danate
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo potražite nasljednike upisanih (preminulih) ZK vlasnika. Možda imaju rješenja o nasljeđivanju pa od njih možete otkupiti i upisati se redovnim ZK postupkom.

Inače, ovi izvanknjižnici vlasnici bi se trebali najprije upisati u ZK, ne možete se Vi upisati ako kupite od njih jer nedostaje pretpostavka o knjižnom predniku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija