Jump to content

potpisan samo predugovor, vlasnik u međuvremenu preminuo


brutoneto

Preporučene objave

Kako je predugovor ako mu je isplatio puni iznos?

Da nije ipak Ugovor o kupoprodaji, ali bez tabularne izjave. Što točno piše u tom Ugovoru? Možda bi se moglo predati bar za upis predbilježbe, aako imate potvrdu o isplati pune cijene čak bi (na nekim zk odjelima) dopustili i uknjižbu, iako i po mom stavu potvrda o isplati kupoprodajne cijene nije ZK isprava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je predugovor sa elementima glavnog ugovora jer u njemu piše da kupac može izvršiti uknjižbu i navedeno je da je isplaćen cijeli iznos, ne znam zašto je kupac išao na tu shemu, točno se zove predugovor a ne ugovor. i sve ovjereno kod javnog bilježnika

uređeno: od brutoneto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemam ugovor kod sebe, samo sam bio sa stricom kad je to ovjeravao pa sam pročitao, a kupac do dan danas nije predao na uknjižbu

ali sad nisam siguran hoće li on morati ponovo raditi kupoprodajni ugovor s nama nasljednicima pošto smo se mi uknjižili na tu nekretninu nasljedstvom od strica, pošto u trenutku ostavinske nitko nije znao da je to prodano a odvjetnica kupca nije došla na raspravu? i nama sada slijedi plaćanje poreza na tu nekretninu ali mi to nema smisla ako na kraju ne može ostati u našem vlasništvu

uređeno: od brutoneto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ponovim, stric je prodao nekretninu tom kupcu putem predugovora ali koji ima elemente kupoprodajnog ugovora, u njemu je navedeno da se kupac može uknjižiti u zemljišne knjige i da je isplatio cjelokupni iznos prodavatelju

u međuvremenu je stric preminuo i na ostavinskoj mi nasljednici smo naravno naslijedili tu nekretninu ne znajući da je on to prodao, a odvjetnica kupca nije došla na ostavinsku kako bi to rekla jer onda bi izbacili tu nekretninu iz nasljedstva, ovako smo se sada mi nasljednici uknjižili kao vlasnici i sada nas čeka plaćanje poreza, ali ono što ne znam da li taj predugovor/ugovor išta vrijedi ukoliko kupac nije predao to na uknjižbu u zemljišne knjige, i da li ćemo mi sada morati raditi novi kupoprodajni ugovor s njime kako bi se uknjižio?

uređeno: od brutoneto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

stigli prvi problemi, izgleda da je kupac srušio na zemljištu staru kućicu koja se vodila kao kulturno dobro i spada u zaštićenu zonu jer smo dobili obavijest od konzervatorskog odjela da mi nasljednici se vodimo kao investitori i da se moramo javiti raditi očitovanja, i čeka nas kazna, a uz to smo saznali da je izgradio kuću bez dozvola tako da i tu nas čeka kazna na naša imena s obzirom da smo uknjiženi vlasnici a nigdje nije zabilježeno da je ta nekretnina prodana jer kupac izgleda nema namjeru se uknjižiti tako brzo, da li inače i prodavatelji mogu predati uknjižbu u zemljišne knjige?

da li ovo spada pod kaznenu odgovornost s obzirom da je izgradio i srušio a pravno se još uvijek vodi kao da mi naslijednici to radimo?

krajem tjedna idemo kod odvjetnika naravno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija