Jump to content

Iznajmljivanje mobilne kućice


BornaM

Preporučene objave

Pozdrav,

Ovakvu temu pokrenuo je netko još 2019. godine ali se u međuvremenu nije raspravljalo o tome. Zanima me nekoliko pitanja, naime, vlasnik sam građevinskog zemljišta u jednoj općini na moru te bih ishodovao građevinsku dozvolu i postavio recimo 2 mobilne kućice na tu zemlju, trajno ju povezao za zemljištem, spojio na priključak struje i vode itd. Pravilnik o razvrstavanju i kat. ug. objektata iz skupine kampova jedini spominje mobilhomes kao vrstu objekta, ali ako bi se mobilhome trajno spojio sa zemljištem zar ono ne postane onda nekretnina? ( a ne kao do sad doslovno pokretnina jer se može seliti sa mjesta na mjesto pri tome ne mjenjajući svoj sastav) jel bi takva mobilna kućica i dalje bila podložna navedenom Pravilniku ili bi se smatrala kao stambena zgrada, tj objekt. S tim u vezi, zašto to pitam, jer mi nema smisla ispunjavati sve uvjete iz Pravilnika kako bi na vlastito zemljište postavio dvije mobilne kućice u koje bi koristio ja, a kada me nema bih iznajmljivao, naravno i država bi dobila svoje hehe 

PS: zanimljivost je što recimo općina u kojoj se nalazi zemljište je svojim GUP-om uredilo da se kamp ne može registrirati ukoliko je zemljište manje od 1000m2, a ja imam oko 900 :D

uređeno: od BornaM
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija