Jump to content

Žalba na rezultate natječaja te žalba na provedbu spomenutog


AntLion

Preporučene objave

Poštovani,

imam upit koji se tiče podnošenja žalbe na rezultate natječaja te žalbe na provedbu samog natječaja. Naime poslodavac mi je odbio produžiti ugovor na neodređeno jer sam zbog vrlo stresnih uvjeta rada završio na bolovanju. Istovremeno je primljen netko tko uopće nije bio na ispitu/intervjuu. Što se samog natječaja tiče, natječaj je javan, no nije objavljen u narodnim novinama (a vidim da po UREDBI O RASPISIVANJU I PROVEDBI JAVNOG NATJEČAJA I INTERNOG OGLASA U DRŽAVNOJ SLUŽBI mora biti). Također nam je poziv na psihologijsko testiranje objavljen na stranici ustanove u petak 2.6., a testiranje je bilo u ponedjeljak 5.6. Po prethodno spomenutoj UREDBI vidim da poziv treba biti objavljen minimalno 5 dana (ne piše je li radnih) prije samog testiranja. Treba uzeti u obzir da na sl. dokumentu poziva na testiranje stoji datum 31.5. koji zadovoljava spomenute pravne okvire (ako se neradni dani računaju u rok od 5 dana), ali u praksi poziv nije bio tada objavljen. Također se u natječaju pod uvjetima za radno mjesto referira nepostojanje zapreke iz krivog članka pa me zanima mogu li i to nekako ukomponirati u svoju žalbu. Ima tu još dosta zanimljivih okolnosti i problematike, ali neka ovo bude za početak. Svaki savjet je dobrodošao, hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija