Jump to content

dosjelost


Nutna

Preporučene objave

 

Vlasnik parcele c.z. “XXX” osoba “A” na cijem djelu imam obrt  prodao je  cijelokupno zemljiste “XXX” osobi “B”

Parcele “X” manji dio parcele “XXX” na kojem imam obrt  je idealni dio od vece parcele “XXX” na kojem ima vise suvlasnika.

Prije  otprilike 19 godina Jedan od suvlasnika parcele c.z. XXX osoba “C” mi je darovala taj dio parcele na kojem imam obrt. Dakle imam ugovor o darovanju  ali sam se najvjerovatnije zbog vlastitog nemara nisam ni pokusao uknjiziti na spomenuti dio parcele.  

U ugovoru o darovanju se  navedeno je daje osoba “C” (darovatelj) u trnutku darovanja suvlasnik doticne parcele  “XXX” te da daruje da mi daruje dio “X” na kojem imam obrt.

U novonastaloj situaciji nakon kupnje, osoba “B”novi vlasnik  cijelokupne parcele c.z. “XXX” trazi da napustim parcel “X”.

Molio bih vas da me savjetujete u vezi s novonastalom situacijom, naime kakav je moj pravni status sad I da li moram napustiti spomenuti dio parcele ? Da li se mogu pozvat na dosjelost ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija