Jump to content

izvođenje radova bez suglasnosti suvlasnika


NEBITN0123

Preporučene objave

Poštovani,molio bi za savijet što učiniti??

Suvlasnik sam u kući sa 3 etaže. Svaka etaža je jedan stan i svaki stan ima drugog vlasnika. Moj udio , zbog površine stana, je slučajno koji minimalno veći nego ostala 2.
Svaki stan je uredno upisan u knige, sa popisom prostorija,površinom stanova i sve u skladu sa eleboratom za etažiranje.

Po eleaboratu o etažiranju , osim stanova postoje i zajedničke prostorije stepeništa,hodnici,kotlovnica te zemljište oko kuće.

Jučer je jedan od suvlasnika,vlasnik stana na 1. katu samoinicijativno i bez odobrenja ostalih suvlasnika  pregradio zajednički hodnik (prostor) i napravio si prostoriju cca 12 m2,
a zid koji je postavio je na cca 0,5m od stepenica koje vode na drugi kat, koji je u mom vlasništvu.

Naravno,ja se jedva mogu provući kroz tih pola metra, a o eventualnom prijenosu namještaja da ne govorimo.

Zvao sam policiju, koja je uredno obavila razgovore, i koja je rekla da ne može ništa učiniti osim napisati posebno izvješće koje će biti gotovo za 30-ak dana.

Suvlasnik koji je pregradio zajednički prostor i prisvojio si ga, tvrdio je policiji da on ima pravo na to i da ga nitko ne može spriječiti jer on to smatra svojim.
Ima u planu raditi još neke nadstrešnice za auto i terase na zajedničkom zemljištu. Uglavnom smatra i ponaša se kao da su zajednički prostori njegovi.

Molio bih savjet što učiniti i kome se obratiti. Praktično mi je onemogućen pristup stanu na drugom katu, a sa čovijekom se ne može suvislo razgovarati.
Tvrdi da je to njegovo i da može raditi što raditi , policija mu ništa ne može. Obavili su razgovore i to je to.

Naravno, opcija je uvijek da uzmem sjekiru i razvalim zid , ali mi to nije baš stil ni neko rješenje ako se baš ne mora.

S obzirom na hitnost trebao bi što prije nešto poduzeti kako bi zaustavio ovu samovolju.
3. suvlasnica je naravno zgranuta činom , pogotovo jer i njoj planira također napraviti neku sličnu glupost.

Molio bih za savjet što učiniti da to zaustavim što hitnije i natjerati ga da vrati sve u prvobitno stanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija