Jump to content

Pravo na obiteljsku mirovinu


Lolypop2

Preporučene objave

PosovanI,imala bih jedan upit.Ustvari dva.Majka mi je nedavno  umrla pa vezano za obiteljsku mirovinu.Tata zeli uzeti dodatak od 27 posto,dakle dio od mamine mirovone uz svoju.Dali ja kao osoba statusom osobe s invaliditetom,njezina kci,imam pravo na obiteljsku mirovinu od 77 posto.

1.Zanima me dali su ta dva prava odvojena I dal se mogu koristiti u uisto vrijeme,ja svoje,a tata avoje.

Naime,ja sam nedavno stekla pravo na invalidsku mirovinu zbog djeomicnog gubitka radne sposobnosti I Imam status osobe s invaliditetom .Udana sam,imam 40 g I ne zivim na istoj adresi.

2.Ono sto mi je bitno I sto me buni jest da u zakonu kaze da se ne gleda jel li osoba udana,godine,cak ni dali je bila na.istoj adrssi,odnosno nije uvijet da je umrli uzdrzavao-iznimno ako osoba ima stsus osobe s invalditetom -ali sam procitala da treba biti osoba s preostalom radnom sposobnoscu.A ja imam djelomicni gubitak radne sposbnostI.Dali bi to znacilo da nemam prava? Cijenila bih vase komentare .
Srdacan pozdrav I puno hvala

 

uređeno: od Lolypop2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija