Jump to content

Oštećenja na autu prilikom pada velikog stabla na cesti


Markom147

Preporučene objave

Pozdrav, jednom prilikom od prije 60 dana prilikom vožnje automobilom iz Splita prema Makarskoj, usljed udara jakog vjetra (bure) na predjelu "Krvavica" ispred mene pada veliko stablo (čempres) dok vozim brzinom od 60 kmh, pri čemu nemam dovoljno vremena izbjeći sudar a istim, naglo kočim i udaram u spomenuti čempres.

 

Usljed udara nastaje frontalna šteta na autu, pozivam policiju, zaustavljam ostale sudionike u prometu da stanu na vrijeme, jer je čempres bio preko 15 m dug i zapriječio je oba kolnička traka.

 

Policija dolazi, zapisnik, alkohol test, 0.0., zaposlenici županijskih cesta i vatrogasci uklanjaju stablo s puta.

Dvije sekunde su me dijelile od potpune katastrofe ako ne i smrtnog ishoda, doslovno.

Par dana nakon, kontaktiram svoje osiguranje (Euroherc), oni pošalju procijenitelja, koji je sve poslikao i popisao.

Nakon toga dobivam papir od Euroherca s brojem predmeta koju cu sliku tu uploadati.

Među ostalim papirima koje sam dobio od Euroherca, je i policijski zapisnik, slike i popis stvari koje su oštećene.

Razlog mog pisanja na Vašem forumu jest, jer sam jutros bio u Euroherca gdje mi je gospođa rekla da ja moram sam pokrenuti taj postupak iako sam ja iz njihovih papira mislio da su oni pokrenuli postupak da mi se isplati materijalna šteta.

Kako,gdje i kome?

Stablo se nalazi jedan metar od same ceste, u katastrim spisima je na čestici od hrvatskih voda i javno dobrih puteva, iako neki tvrde sa sve sto se nalazi na par metara od ceste pripada Županijskim cestama.

Eto molio bih pomoć da me uputite kakva je procedura, hvala vam unaprijed.

link za slike

https://files.fm/u/4gmcmb25tf

 

IMG_20240124_095941.jpg

IMG_20240124_095644.jpg

Screenshot_2024-01-24-09-53-50-631_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-01-24-09-55-00-844_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2024-01-24-09-53-43-642_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-01-24-09-53-37-822_com.android.chrome.jpg

uređeno: od Markom147
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija