Jump to content

rok u svibnju - vrijeme potrebno za ponavljanje


anonimno

Preporučene objave

pozdrav svima!

prijavila sam ispit za početak roka u svibnju. u ministarstvu su mi rekli da rok od travnja traje do 07. svibnja, što znači da bi rok u svibnju mogao početi već taj tjedan, odnosno iza 08. svibnja, jer ne počinje uvijek 15. u mjesecu. ono što mene uistinu muči je vrijeme potrebno za ponavljanje. naime, još uvijek učim, dakle, nisam stigla do faze ponavljanja, i za samo ponavljanje će mi ostati točno 2 tjedna tj. od 23. travnja, pa nadalje. inače, učim tako da prijeđem jednu cjelinu ili zakon, to dobro ponovim, pa ostavim tj. prijeđem na drugo, tako da do sada nisam drugi put ponovila ono što sam do sad učila, nego planiram sve kad prođem cijelo gradivo ponoviti u 2 tjedna. nadam se da sam bila dovoljno jasna.

molim kolege koji su prošli ovu kalvariju da mi pomognu odgovoriti na ovo pitanje, odnosno mogu li stići ponoviti sve u ta 2 zadnja tjedna, a da mi sjedene i ostane u glavi. pored sve te muke, radim i ne mogu dobiti godišnji odmor, tako da sve moram odraditi u hodu.

h v a l a ! :thankyou:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bojim se da te čeka šok kad ponovo primiš ono što si na početku učila. većina ljudi, kad drugi put prolazi gradivo, ide tek malo brže nego prvi put i većine stvari se uopće ne sjeća. meni je drugo prolaženje gradiva bilo praktički ponovno učenje, s tim da prvi put nisam samo 'čituckala', nego sam baš naučila i ponovila, kao što ti kažeš. možda ne bi bilo loše (čisto radi procjene situacije), da si sada uzmeš nešto što si radila na početku, i probaš malo ponoviti, da se znaš realnije pozicionirati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma jasno mi je, a ujedno me i strah kako će mi biti kad se primim ponavljanja, ali sad jednostavno nemam vremena za to jer sam, na žalost, još uvijek u fazi učenja, što nije baš pohvalno, ali je tako. ne bih htjela odgađati za rok u 6. mjesecu jer mi je već dosta svega i htjela bih se toga što prije riješiti, pa ću zato "stisnuti", a vidjet ćemo kamo će me to odvesti.

što se tiče bolovanja, rado bih to učinila, no mislim da bi me provjeravali iz firme, a onda bih se tek gadno provela.

realna sam što se tiče vremena koje imam tj. koliko ga malo imam za sve što mi predstoji, no nemam drugog izbora, a učenje ovoga što mi je ostalo ide mi jaaako sporo.

hvala svima na sugestijama.

treba mi samo malo ohrabrujućih, ali realno ohrabrujućih riječi.

p o z d r a v !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne želim te strašit, ali tako nećeš stić! Istu sam grešku i ja radila, i zato mi je trebalo 6 mjeseci za učenje. Tri sata uči, tri sata ponavljaj i to počni od onog koji ti je najomraženiji!A ako ne radiš, onda uči ujutro a popodne ponavljaj!Ali svakako počni ponavljat, jer trebaš sve proć tri puta da to sjedne kako treba!

je napisao:

pozdrav svima!

prijavila sam ispit za početak roka u svibnju. u ministarstvu su mi rekli da rok od travnja traje do 07. svibnja, što znači da bi rok u svibnju mogao početi već taj tjedan, odnosno iza 08. svibnja, jer ne počinje uvijek 15. u mjesecu. ono što mene uistinu muči je vrijeme potrebno za ponavljanje. naime, još uvijek učim, dakle, nisam stigla do faze ponavljanja, i za samo ponavljanje će mi ostati točno 2 tjedna tj. od 23. travnja, pa nadalje. inače, učim tako da prijeđem jednu cjelinu ili zakon, to dobro ponovim, pa ostavim tj. prijeđem na drugo, tako da do sada nisam drugi put ponovila ono što sam do sad učila, nego planiram sve kad prođem cijelo gradivo ponoviti u 2 tjedna. nadam se da sam bila dovoljno jasna.

molim kolege koji su prošli ovu kalvariju da mi pomognu odgovoriti na ovo pitanje, odnosno mogu li stići ponoviti sve u ta 2 zadnja tjedna, a da mi sjedene i ostane u glavi. pored sve te muke, radim i ne mogu dobiti godišnji odmor, tako da sve moram odraditi u hodu.

h v a l a ! :thankyou:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala!

trebat će mi i sreća. noćas sam sanjala da sam pala građansko materijano i kazneno. istina, u tom snu odgovarala sam u nekom čudnom okruženju, a cijelo vrijeme mi se u snu vrtilo tj. to sam, kao, govorila drugim kandidatima, da nisam ponovila gm, kp i organizaciju. grozna li sna!

i prije sam slično sanjala.

 

p o z d r a v !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bok, bok, ja sam ti bila napisala onu poruku da trebaš tri puta sve ponovit, i to ti je moj savjet i danas! Ja sam prošla na roku 26. 04. i točno toliko sam puta ponovila, i nećeš vjerovat ali ovo što ti je napisao kolega stoji, da izvlačiš iz sebe i ono što si barem jedanput pročitao. Ali ako ikako možeš 3x ti je moja preporuka, jer onda 100% ne padaš. Neće te rušit ako ne znaš sve, ali bitno ti je čim ti postave pitanja na njega odgovorit onako ko iz puške, jer te onda mnogi prekinu i idemo dalje. I jedna stvar - čim dobiješ komisiju, ODMAH NEKA TI NEKO JAVI SVA PITANJA SA NETA KOJA SE VRTE!!!Oni su ponekad tako prozirni da mi je došlo da puknem od smjeha kad me Crnić pitao doslovce sva pitanja koja možeš nać na legalisu! Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija