Jump to content

Rješenje o nasljeđivanju - žalba


artus

Preporučene objave

Vaš upit ne sadrži dovoljno elemenata da bi vam se dao decidirani odgovor. Na primjer:

- ako postoji oporuka koja nije uzeta u obzir, onda se to može žalbom pobijati

- ako je dio ostavine bračna stečevina i ne ulazi u ostavinsku imovinu, i to se može žalbom pobijati

- ako prema zakonu nasljednici nisu trebali nasljeđivati u jednakim dijelovima (npr. nisu nasljednici prvog nasljednog reda ili su dva nasljednika u postupku po načelu predstavljanja, ako je njihov neposredni prednik ranije preminuo), i to se može žalbom pobijati

Dakle, što je taj nasljednik napisao u žalbi, na što se točno poziva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o nekretnini koju  je jedan od nasljednika koristio kao akcesorni stanar u stanu, a kojega je bio vlasnik ostavitelj. Sudskim rješenjem o nasljeđivanju u jednakim djelovima akcesorni stanar – suvlanik mišljenja je da mu pripada veći dio udjela, jer je  on investirao u spomentu nekretninu. Ima li on osnove podnijeti žalbu obzirom na to da je on u toj istoj nekretnini i živio, odnosno koristio.  Ostavitelj , vlasnik nekretnine za života nije ostavio niti oporuku, niti bilo koji pisani trag iz kojega bi bilo vidljivo pravo toga suvlanika na koje se on poziva. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da je živio besplatno dugi niz  godina, povlašteno  u odnosu na mnoge koji su plaćali (i plaćaju) izuzetno skupo podstanarstvo nebi se trebao osjećati oštećenim. Naravno, to je moj stav, jer sam mišljenja da je investirao u svoju osobnu stambenu egzistenciju, i ulagao  u stan koji je u cjelosti koristio i živio u njemu. Zanimalo bi me kako Zakonodavac gleda na ovaj i slične slučajeve. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija