Jump to content

Pravomoćnost presude


Suzana 2428

Preporučene objave

Lijep pozdrav. Molim za savjet. Naime uspjela sam u sudskom postupku izboriti samostalno skrbništvo nad sinom(5) . Otac se nije pojavio na nijednom sastanku na centru, te na nijednom ročištu na sudu, nikada nije preuzeo nijedan poziv na sud, sva pošta u cijelom procesu koja mu je poslana, uredno se sve vratilo. Presuda je donesena u kolovozu 2022 godine, do dana današnjeg ona nije postala pravomoćna. Bivši i dalje ne preuzima nikakvu poštu poslanu od strane suda, zbog toga ne mogu dobiti pravomoćnost. Što to znači, ako neće nikada preuzeti poštu, presuda nikada neće postati pravomoćna? Prije tjedan dana bila sam na centru za socijalnu skrb, gdje su mi rekli da se u svojoj praksi nikada nisu susreli sa ovakvim slučajem. Nisam 3 godine primila nikakav novac za uzdržavanje, te nemam pravo zatražiti ni državnu alimentaciju pošto nemam pravomoćnu presudu za samostalno uzdržavanje. Sutkinju sam probala više puta kontaktirati, uvijek nedostupna. Imam li elemenata za tužbu protiv države, te molim za bilo kakav pravni savjet,pošto ja više sama neznam što učiniti. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija