Jump to content

Nova sistematizacija


luce09

Preporučene objave

Zdravo! Imam i ja jedno pitanje. Radim u domu za starije i nemoćne kao portir. Nešto se priča da bi novom sistematizacijom mogao se smanjiti broj portira jer treba veći broj njegovatelja. Drugim riječima portirima bi bilo ponuđeno da idu na radno mjesto njegovatelja. Pošto ni jedan portir nema tečaj za njegovatelja, a niti želi taj posao obavljati može li se uvjetovati radniku da završi tečaj i bude njegovatelj ili otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@robi77

smatram da se u takvom slucaju moze radniku dati otkaz s ponudom izmjenjenog ugovora kojeg radnik ima pravo odbiti potpisati i onda postujuci rokove mislim da radnik ima pravo na naknadu za nezaposlene ako ispunjava sve potrebne ostale uvjete za ostvarivanje tog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , weezz0 je napisao:

@robi77

smatram da se u takvom slucaju moze radniku dati otkaz s ponudom izmjenjenog ugovora kojeg radnik ima pravo odbiti potpisati i onda postujuci rokove mislim da radnik ima pravo na naknadu za nezaposlene ako ispunjava sve potrebne ostale uvjete za ostvarivanje tog prava.

A što je s otpremninom? Neki rade na tom radnom mjestu i do 30 godina. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija