Jump to content

Problemi sa Amazon.de


Znatiželjni_laik

Preporučene objave

Dobar dan

 

Prije svega, ispričavam se ako je ova tema krivo kategorizirana. Od ponuđenih izbora ovo mi se činilo najbliže onome što mene zanima. 

 

Nedavno sam preko Amazona naručio komponente za novo stolno računalo. 

Sve komponente su došle čitave i funkcionalne, osim grafičke kartice. 

Kada sam otvorio kutiju, unutra nije bila nova grafička kartica od €869, nego jedan prastari, hrđavi, strgani CD-ROM.

 

Slikao sam kutiju i taj "CD-ROM", pokrenuo postupak povrata robe preko Amazon.de, pratio svaki korak uputa koje su mi dali i poslao paket poštom nazad njima. 

 

Par dana nakon toga, Amazon je blokirao moj račun bez ikakve informacije u vezi toga što će učiniti u vezi mog povrata grafičke kartice. 

 

Poslali su mi e-mail adresu preko koje mogu "komunicirati s odgovornom osobom i razriješiti situaciju"

Međutim, poslali su mi jednu e-mail poruku u kojoj su spomenuli da je moj račun povezan sa nekim drugim računom koji im je sumnjiv od prije. 

Svaki moj slijedeći e-mail sa pitanjima u vezi dodatnih detalja zašto su mi blokirali račun, kao i sva pitanja u vezi što će se dogoditi sa mojim povratom robe, su redovito ignorirana. 

 

U uputama za povrat robe je pisalo da im treba 21 dan (osim u iznimnim slučajevima kada može biti i duže) da paket stigne do njih i da donesu odluku u vezi što će učiniti.

Prošlo je više od mjesec dana i nisam čuo ni riječ od njih. Svaki moj pokušaj uspostave komunikacije preko e-maila koji su mi dali je rezultirao ignoriranjem. 

Na njihovoj stranici postoji link na stranice Europske komisije i jednog odjela koji se bavi "Online dispute resolution"-ima.

Tamo sam prijavio problem, ali niti od njih još nema odgovora. Doduše, vremenski rok koji su mi dali još nije prošao. Još 15 dana preostaje do navodnog trenutka kada bi se trebalo barem nešto pomaknuti s mrtve točke na kojoj su svi moji pokušaji komuniciranja ignorirani.

Moje pitanje je što da radim?

Da li da odem na policiju?

Da li da angažiram odvjetnika?

Da samo zaboravim na sve i odustanem od €869? 

Smatram da su se vrlo nepošteno i bezobrazno ponijeli prema meni. Doduše, nisam pravnik, tako da je vrlo lako moguće da nisu učinili ništa krivo u očima zakona. 

 

Cjenio bih mišljenja i stručnost. 

20240523_191914.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija