Jump to content

UHIĆEN I ZAUSTAVLJEN ALI KAZNE NEMA U SPISU


Ningavac

Preporučene objave

Pozdrav naime prije 5 godina sam zaustavljen i uhićen jer sam “vozio pod zabranom” iako sam pitao 3 dana prije u postaji da li je mjera istekla rečeno je da jest. Namještaljka je bila ali dobro prošlo i gotovo. 
 

Naime nedavno sam saznao tek za e pravosudje i uvidom u sve spise i rocista nigdje nema da sam zaustavljen jer sam vozio prebrzo samo pise “redovna kontrola prometa” a na licu mjesta sam platio odma 1000 kuna te nakon 10 minuta se vraćaju s informacijama da vozim pod zabranom i uhicuju me. Ja tu kaznu za prebrzu voznju nigdje ne vidim.

 

Sada me zanima da li ja imam pravo podnjeti zalbu imam 2 svjedoka koja su bila samnom u autu ali 1 je mozda voljan samo biti svjedok jer se drugi boji da sam predao 1000 kuna. Kako mogu biti siguran 100% da je taj novac uzet od strane policijskog sluzbenika u dzep? Sve sam pregledao i te kazne naime nema?

Ne žalbu jer je to sve prošlo ali prijavu protiv službenika koji dan danas radi i zaustavlja me. 
 

Da li je moguće da mu se išta dogodi ili cu samo sebi gore napraviti? 
 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Tomo1102 je napisao:

Prilikom postupanja policije, niste dobili nikakvu potvrdu o prekrsajnom nalogu, odnosno kazni?

Danas vise nema gotovine, samo se karticama placaju kazne na licu mjesta. Policajci imaju POS uredjaje sa sobom.

Nema nikakve kazne ni naloga. To je bilo u vrijeme kuna i nema kartica tada. 
 

posto je bio “velik” sludaj i vise sudenja sve sam pregledao i nigdje se ne spominje da sam zaustavljwn radi brzine nego “redovna kontrola prometa” itd…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sivko je napisao:

Novčane kazne naplaćene na licu mjesta ne ulaze u prekršajnu evidenciju pa ih zato ni ne možeš vidjet.

Ali zasto u svakome spisu pise da je redovns kontrola? Bilo je vise sudenja i nigdje se ne spominje da sam “opet” radi vrzine zaustavlhen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa i redovna kontrola prometa je odgovarajući pojam za ovo što se tebi dogodilo, a ne mogu spominjati brzinu kad si to platio i računa se kao da je nije ni bilo, a nije ni bitno za odvojeni slučaj upravljanja pod zabranom.

Ako misliš da su uzeli novac bez potvrde, možeš se žaliti, pa će unutarnja to provjeriti (ako su legitimno naplatili, postoji evidencija (odvojeno od prekršajne) i način na koji oni to mogu provjeriti).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija