Jump to content

LAŽNI ISKAZ POLICIJI


pravoipravdazagreb

Preporučene objave

Pozdrav.

Molio bih pomoć jer sam u lošoj financijskoj situaciji da bih plaćao odvjetnike za informacije.

 

Ovako, prijavljen sam policiji za remećenje javnog reda i mira.

Događaj za optužni prijedlog od strane policije zbog čega sam prijavljen je lažni iskazi 4 svjedoka uz koje je i prijavitelj policiji da sam vrijeđao njegovu ženu sa uvjerijedljivom riječi te da sam fizički napadnut od prijavitelja policiji.

Ja sam pozvao policiju zbog fizičkog napada, ali su četri svjedoka tog događaja od 6 svjedoka lažno dali iskaz policiji čime sam optužnim prijedlogom prijavljen za remećenje javnog reda i mira.

 

Naime, 4 svjedoka je lažno dalo iskaz policiji da bih se priklilo ono što sam ja izjavio pred njima svima o nezakonitim radnjama od prijavitelja (okrivljenika) žene te me prijavitelj (okrivljenik) fizički napao sa mojim lakšim tjelesnim ozljedama.

Četri svjedoka je dalo izjavu da fizičkog napada nije bilo iako je medicinski nalaz isti dan potvrdio da imam tjelesne ozljede i izjavili policiji da me se prekršajno osudi da sam vrijeđao njegovu ženu.

 

 

Prigovor sam napisao na Prekršajnom sudu na optužni prijedlog policije te uz svjedočenje dodatna dva svjedoka koji su potvrdili istinu i snimku samog događaja sam oslobođen bilo kakve krivnje.

 

 

Zanima me što mogu učiniti da ona četri lažna iskaza policiji koji su dalo da me se lažno okrivi odgovaraju za svoje lažne optužbe?

Da li trebam sa sudskim rješenjem u kojem sam oslobođen otići na Državno odvjetništvo ili policiju da odgovaraju za lažni iskaz policiji?

 

ps., jer sam mogao nevino biti okrivljen sa tim lažnim iskazima.

 

Uz to, prijavitelj (isto okrivljenik)  se nije žalio na svoj optužni prijedlog te je proglašen krivim a ona četri lažna svjedoka nisu došli na sud na glavnu raspravu.

 

 

Molim Vas odgovor.

 

Hvala lijepo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je Davanje lažnog iskaza iz članka 305 KZ
Ne smije se lagati ni policiji ni na sudu.
https://dalmatinskiportal.hr/vijesti/lagao-policiji-opisao-prometnu--a-nije-ni-bio-na-mjestu-dogadaja/104399

Izostanak s glavne rasprave može otežati proces, ali ne sprječava pokretanje postupka. Možete poslati kaznenu prijavu nadležnom DO.

Možete pokrenuti i građansku tužbu za naknadu nematerijalne štete (za duševne boli).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 01. 08. 2024. u 20:55, pravoipravdazagreb je napisao:

Poštovani,

hvala na odgovoru.

 

Molim Vas, još me zanima do kada mogu prijaviti nadležnom DO a da ne ode u zastaru?

 

Ovako, na e-građani sam vidio svoju oslobađajuću presudu i ovih dana bi mi trebala biti poslana preporučenom poštom.

 

 

Unaprijed hvala.

Da bi osoba bila kriva za kazneno djelo, potrebno je da je lažni iskaz dan s namjerom, odnosno sa sviješću o lažnom sadržaju - dakle da je osoba namjerno išla lagati, a kako biste to uspjeli dokazati kad ih je 4 suglasno dalo iskaz, ovisi o više faktora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija