Jump to content

Odbijanje potvrđivanje elaborata od strane katastra.


trozubac

Preporučene objave

Poštovani, zbog nesređenog zk stanja i katastra, bio sam primoren izvesti geodetu na lice mjesta, koji je uvtrdio česticu na terenu, k.č. inače je formirana u katastru kao zasebna i ima svoj katastarski broj. Problem nastaje što katastar ne zeli potvrditi elaborat jer ne moze naci poveznicu s zemljišnim knjigama, tj koja bi to čestica odgovarala u zk knjigama.

Upravo zato jer te čestice nema u zk knjigama niti se moze odgonetnuti od koje je nastala, izvadio sam ovlaštenog geodetu koji ju je uvtrdio na terenu i za potrebe zk ispravnog postupka radi rješavanja prava vlasništva i formiranje iste u zk knjigama, ovlastena osoba u katastru ne zeli potvrditi elaborat niti staviti ulazno stanje cestice  po posjedovnom listu. Totalni je apsurd da institucija koja je nadlezna za formiranje cestica i evidenciju zbog svoje dugogodišnje aljkavosti, tjera na financijki trosak posjednike a da pri tome opet ne priznaje i ne potvrduje elaborat. Sto mi je ciniti?? pa neka mogu se obratiti upravi groblja kada to nije njihov posao, zgrozen sam..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško je s Katastrima u zadnje vrijeme i jako puno se odbija bespotrebno, ali pričekajte odbijajuće Rješenje da vidite razloge i svakako se žalite i vi i geodet na DGU. Imate u drugoj temi sličnu situaciju. Ali, morali su vas pozvati Zaključkom prije toga na dopunu.

Svakako probajte još na ZK pogledati povijesni izvadak čestice za koju smatrate da je (dio) ta čestica i sve temelje upisa iz Zbirke isprava, možda ima i tamo koji stari plan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ivan Orgulje je napisao:

Teško je s Katastrima u zadnje vrijeme i jako puno se odbija bespotrebno, ali pričekajte odbijajuće Rješenje da vidite razloge i svakako se žalite i vi i geodet na DGU. Imate u drugoj temi sličnu situaciju. Ali, morali su vas pozvati Zaključkom prije toga na dopunu.

Svakako probajte još na ZK pogledati povijesni izvadak čestice za koju smatrate da je (dio) ta čestica i sve temelje upisa iz Zbirke isprava, možda ima i tamo koji stari plan.

U povijesnom zk izvatku je tesko odgonetnuti, cestica kao takva postoji od 1897 godine, a radilo se o tome da je tada bila nadležnost drugoga suda, a ono sto je problem a to je da je ta čestica u zk knjigama parcelirana na dvije čestice /1 i /2, do negdje 1940 godine, da bi u katastru oko 1970 nastala formirana kao osnovna cestica. Katastar nema evidencije jer nemaju pojma kako su ucrtali i uknjizili cesticu niti imaju taj elaborat, ona je tako na mapi dosla po duhom svetome, oni koji su mjerodavni i nadlezni za formiranje A liste.  Hrvatski apsurd. Izmedju toga odvilo se 4 nasljeđivanja u ravnoj lozi, i svi prijenosi dok su se mogli obaviti u katastru su obavljeni. Ovo danasnje tzv. usklađivanje zk i katastra izgubilo kompas jer se preuzimaju podaci iz zk i vraca upis na mrtve. (vecina cestica mi u suvlasništvu) pa mi upis u katastru prebace na prasukunbabu, a provedena 4 zakonska nasljedivanja, i parcelacije o kojima katastar nema evidencije a zemljisne knjige imaju sasvim druge podatke i totalni je nejasno kako je parcelacija u zk knjigama provedena u A listu dok u katastru nije. toliko o tome.  Nadalje valja reci jos i to da se radi o manjoj sredini i samo jedna ovlastena osoba radi u katastru potvrđivanje elaborata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija