Jump to content

Kazneno pravo


LILI50

Preporučene objave

Siguronosne mjere?

Molim da mi netko objasni,ili kaže u kom Zakonu,mogu naći pravo značenje izrečene Siguronosne mjere:zabrane uznemiravanja ili uhođenje oštećene.

Posebno me zanima što točno znači uznemiravanje...jer dobijam od svake nadležne Ustanove različita tumačenja.Mjera je izrečena bivšem koji je dobio uvjetnu i pravo da živi u susjednom stanu u istoj kući u kojoj živim i ja.Molim vas znalci pomozite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno.Pijan danonoćno uznemirava lupajuci po zidovima i opet da ne nabrajam i sad čekam ponovni napad.Dobila sam broj dezurne policije.I nikako s njima na zelenu granu.Međutim u K.Z.3/2024. na zahtijev Vjeća Europe unesen čl.140.Želja za osvetom.Oni su definitali da razni oblici neprihvatljivog ponašanja kojima se utječe ns psihofozičko stanje žrtve...ili se na druge načine zastrašuje izaziva strah i tjeskobu za njezinu sigurnost ili sigurnost njoj bliskih osoba isto naziva uznemiravanje.Dakle osim što mi prilazi uopće nepotrebno sve bliže ,prijeti mome srodniku koji je tu samnom izazivajući opet kod mene strah.

Kada zovem kontakt policajca,jer je siguronosna mjera dobijam objašnjenje da se nije meni obratio pa eto oni ce doći valjda kad opet poludi i ugrozi nam živote.Sto mi preporučujute.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , LILI50 je napisao:

Točno.Pijan danonoćno uznemirava lupajuci po zidovima i opet da ne nabrajam i sad čekam ponovni napad.Dobila sam broj dezurne policije.I nikako s njima na zelenu granu.Međutim u K.Z.3/2024. na zahtijev Vjeća Europe unesen čl.140.Želja za osvetom.Oni su definitali da razni oblici neprihvatljivog ponašanja kojima se utječe ns psihofozičko stanje žrtve...ili se na druge načine zastrašuje izaziva strah i tjeskobu za njezinu sigurnost ili sigurnost njoj bliskih osoba isto naziva uznemiravanje.Dakle osim što mi prilazi uopće nepotrebno sve bliže ,prijeti mome srodniku koji je tu samnom izazivajući opet kod mene strah.

Kada zovem kontakt policajca,jer je siguronosna mjera dobijam objašnjenje da se nije meni obratio pa eto oni ce doći valjda kad opet poludi i ugrozi nam živote.Sto mi preporučujute.

Odvjetnika da ih dovede u red

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija