Jump to content

Naknada štete-tužba protiv međ.subjekta


vajzgaj

Preporučene objave

Bok pravnici!!

Zadnja dva mjeseca lijecim opasnu i tesku bolest oka uzrokovanu prazivotinjom AKANTAMEBOM. Ako i zavrsim lijecenje uspjesno posljedice ce bit u obimu od najmanje 50% gubitka vida.

Paralelno s tim, u zadnjih tjedan dana je u medijima izasla vijest da farmaceutski div, njemacki AMU povlaci otopinu za lece Complete moisture plus sa trzista u cijelom svijetu zbog povezanosti sa amebom. Ja sam koristio tu otopinu!!!

E sad..

dal da tuzim, i koga i gdje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Kao prvo moraš obavijestiti domaću inspekciju da utvrdi je li u tim proizvodima u RH bilo ameba.

 

Ako oni nađu amebe onda si na konju (ako uopće odluče provjeriti taj proizvod, moraš im dati uvjerljive dokaze).

 

Isto tako ako se pojavi negdje još kakva osoba s istim problemom koja je koristila istu tekućinu, mogao bi imati šanse, pa možete čak i zajedno u parnicu (pitaj liječnika).

 

Sam činjenica da AMU povlači otopinu zbog ameba negdje izvan RH i to da ti imaš amebe i koristio si tu otopinu po meni barem nije dovoljan dokaz (možeš pokušati ali šanse su ti slabe).

 

Nadalje sve ovisi o vještaku - liječničke struku koji će gotovo sigurno biti određen tijekom postupka, pa bi ti možda bilo pametno da izradi mišljenje prije stupanja u postupak.

 

Možeš tužiti onog kod kog si kupio, dobavljača (ako postoji) ili pak samog proizvođača.

 

Opcija B:

 

Obrati se direktno AMU s prijedlogom za mirno rješenje spora, pa APP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija