Jump to content

HRVI-nezaposlen


coler

Preporučene objave

Poštovani,

 

slučajno sam otkrio ovaj forum i molim Vas za odgovor,ako netko ima kakova saznanja o ovakovoj vrsti "mirovine"

- radio sam u firmi gdje sam proglašen tehnološkim viškom

- inače sam dragovoljac, HRVI s 40% tjelsnoga oštećenja i drugostupanjskim rješenjem MORH-a od 1994. god.

- gospođa u HZMO mi je kazala da imam pravo na mirovinu kao nezaposleni i to u iznosu od 80% od pune mirovine

- imam čin desetnika i HZMO mi je izvršio prevođenje tako da od njih primam 913, kn razlike plaće

-Pitanje: 1. kakova su moja prava s obzirom da me tretiraju kao nezaposlenoga HRVI

2. koliko dugo mogu biti tako vođen u "mirovini"

3. dali imam pravo pokrenuti postupak za ocjenu opće nesposobnosti obzirom da mi se zdravstveno stanje u prošloj godini pogoršalo,a kao posljedica je rana zadobivena u ratu i u kojemu roku

 

srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlazak u mirovinu ovisi o puno čimbenika, najbolje je otići k svom liječniku koji bi trebao znati ocijeniti s obzirom na zdravstveno stanje, godine, itd..., a on i pravi prijedlog za ocjenu radne spopsobnosti, odnosno za odlazak u mirovinu.

 

Ukoliko se zdravstveno stanje pogoršalo i to je potkrijepljeno nalazima, odmah u ured državne uprave i tražiti novu ocjenu invalidnosti temeljem pogoršanja stanja.

 

Zahtjev za mirovinu, ukoliko uvjeti postoje, se može podnijeti odmah, bez čekanja ponovnog izlaska na ocjenu invalidnosti - to se kasnije dostavi.

 

A ukoliko sam ja sve dobro shvatio, teta iz hzmo nema pojma što govori - nikakva umanjena mirovina ne dolazi u obzir....

 

Sretno :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala i za ovu informaciju....

ja sam inače bio na ocjeni preostale radne sposobnosti 1993. i dobio sam promjenu radnoga mjesta.....,a sada sam proglašen tehnološkim viškom....,i opet neznam gdje sam u toj svoj priči.....

Dobio sam i riješenje dok sam sada bio na bolovanju o DR (Domovinski rat) bolovanje je u 100%-nom iznosu,a opet idem na tih 0,8....kao i u izračunu......

taipan je napisao:

Odlazak u mirovinu ovisi o puno čimbenika, najbolje je otići k svom liječniku koji bi trebao znati ocijeniti s obzirom na zdravstveno stanje, godine, itd..., a on i pravi prijedlog za ocjenu radne spopsobnosti, odnosno za odlazak u mirovinu.

 

Ukoliko se zdravstveno stanje pogoršalo i to je potkrijepljeno nalazima, odmah u ured državne uprave i tražiti novu ocjenu invalidnosti temeljem pogoršanja stanja.

 

Zahtjev za mirovinu, ukoliko uvjeti postoje, se može podnijeti odmah, bez čekanja ponovnog izlaska na ocjenu invalidnosti - to se kasnije dostavi.

 

A ukoliko sam ja sve dobro shvatio, teta iz hzmo nema pojma što govori - nikakva umanjena mirovina ne dolazi u obzir....

 

Sretno :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam skužio ovaj tvoj post????

 

Ako želiš reći da si već bio na komisiji, ok, ali i sam kažeš da je to bilo 93, znači prije 14 godina !!!! Sada si 14 godina stariji, nezaposlen si - znači na birou, imaš više radnog staža i hrvi si.....Po meni, imaš realne šanse za kumuliranu mirovinu po Zakonu o pravima HB i to ne nikakvu umanjenu ili šta ti ja znam, već urednu mirovinu.....

 

Kažem ti, odi do svog liječnika i reci mu neka ti napravi zahtjev za mirovinu po osnovi ZOPHBRD....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O ovome se radi....dali mi to netko može pojasniti iz osobnoga iskustva....

pozdrav

 

Invalidska mirovina

 

Prema članku 80. stavku 1. točki 3. ZOMO-a mirovinski faktor za invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad iznosi 1,0, a za invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad nezaposlenom branitelju iznosi 0,8.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija