Jump to content

Porez na dohodak - prodaja stana


silver

Preporučene objave

Namjeravam prodati stan prije isteka roka od 3 godine od kad sam ga stekao. Prije mjesec dana dobio sam vlasnički list, prva nekretnina. Ne živim u njemu, prijavljen sam na drugoj adresi.

 

Zanima me koliko iznosi porez na dohodak prilikom prodaje tog stana 25% ili 35%? -spominju se različiti iznosi.

 

Čuo sam da postoji mogućnost oslobađanja tog poreza ukoliko živim u tom stanu.

Ako postoji ta mogućnost, koliko je potrebno proći vremena od mog prijavljivanja na tu adresu do prodaje stana, a da mi se uzme u obzir da sam tu stanovao, i moram li ja zaista fizički biti u tome stanu ili je dovoljno samo prijaviti mjesto prebivališta-boravka, tj. napraviti drugu osobnu iskaznicu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plaća se porez na dohodak od imovine i imovinskih prava po stopi od 25% na razliku nabavne i prodajne cijene. u zakonu nije reguliran rok koliko treba biti prijavljen na nekretnini, ali nije dovoljno samo da se prijavite, nego uistinu tamo i boravite. to biste morali dokazivati, npr. računima za struju, vodu, održavanje... također ne morate vi biti prijavljeni na toj adresi, već mogu biti i uzdržavani članovi vaše obitelji da biste bili oslobođeni poreza na dohodak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija