Jump to content

molim savjet - auto cesta


orca

Preporučene objave

Nedavno sam imala neobičnu nezgodu na auto- cesti. 1,7 km ispred naplatnih kućica u Lučkom skrenula sam u traku za ENC. Nakon nekoliko metara začula sam jaki udarac, prasak i jedva sam uspjela zadržati auto na pravcu i zaustaviti se. Da sve bude ljepše to se sve događalo tijekom onog velikog pljuska. Izašla sam iz auta i ustanovila da mi je pukla prednja lijeva guma. Razlog tome ležao je nekoliko desetaka metara iza: neki savjesni vozač iz Splita čiji su dijelovi branika i registarska pločica ležali na tom mjestu, polomio je onaj stupić za odvajanje traka, koji je stvarno genijalno rješenje kojim se mogu ponositi auto ceste, i odbacio ga na traku za ENC. Na to sam naletila prednjim lijevim kotačem i došlo je do prorezivanja gume i oštećenja alu-naplatka. Vrli djelatnici auto-ceste su iza mene postavili svoj kamionet, pokupili ostatke splitskog vozila i iz tople kabine gledali kako kisnem bez da su se udostojili ponuditi mi pomoć. Odlučila sam pozvati policiju i zamolila vrle djelatnike auto-ceste da vrate navedene rekvizite na mjesto, kako bi policija mogla napraviti uviđaj. Za policajca koji je stigao na uviđaj mogu reći samo sve pohvale, nevjerojatno uljudan, smiren i korektan (mislim da bi se mnogi njegovi kolege trebali ugledati na njega). Nakon toga počinje noćna mora: kuda na procjenu, kako nabaviti naplatak.... Uglavnom nakon tjedan dana loptanje od uprave auto-ceste do osiguravajućeg društva, uspjela sam obaviti procjenu u kojoj je oiguravatelj auto-ceste Croatia osiguranje priznalo naplatak i gumu umanjenu za vrijednost amortizacije, a optiku što sam zahtijevala naravno ne. Moje pitanje glasi: budući da se na određeni način radilo o ugrožavanju mog života, budući da je dopuštena brzina na tom dijelu 100 km/h tako da sam mogla završiti ili na ogradi ili ispod nekog šlepera na susjednoj traci, te nevjerojatno katastrofalnom rješenju s postavom nevedenih stupića od strane auto-ceste (sada su ti stupići maknuti i traka je proširena); da li postoji mogućnost tužbe auto-ceste ili nesavjesnog vozača iz Splita?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija