Jump to content

greška u uknjižbi, molim hitan odgovor


gabri

Preporučene objave

ZK odjel donio je rješenje kojim me je, umjesto na dio, uknjižio na cijelu z.č.

Usmeno mi je obrazloženo da je isto učinjeno obzirom da u Presudi temeljem koje sam zatražila uknjižbu, dio na kojem sam stekla vlasništvo nije naveden u obliku razlomaka već u m2, te da žalbom neću ništa postići i da ZK odjel uknjižbu više ne može ispraviti.

U presudi je navedeno da sam «stekla pravo vlasništva na 100 m2 z.č. 1000/7 u g.t.9, z.k.ul. 9, k.o., ukupne površine 200 m2» (dakle iz presude je vidljivo da nisam stekla vlasništvo na cijeloj zč), a ja sam u prijedlogu također navela da tražim uknjižbu na 100 m2.

Da li po Vašem mišljenju ipak ima smisla podnijeti žalbu na rješenje o uknjižbi i nadati se rješenju po čl. 127 st. 2. Zakona o zemljišnim knjigama? Zar ne bi bilo ispravno da je, ukoliko presuda nije napisana na način podoban za uknjižbu, moj zahtjev za uknjižbu odbijen, a ne da me se knjiži na tuđe? Također bih podnijela i zahtjev za ispravak presude na način da se umjesto m2 navede ½ i s ispravljenom presudom ponovno zatražila uknjižbu na ½ dijela.

Ako ne na navedeni, na koji način da zatražim ispravak greške?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija