Jump to content

sluznost prolaza-upit


emo156

Preporučene objave

D.dan,volio bih da mi netko od pravne struke pomogne odgovorom ako je moguce.

Kupnjom kamene kuce tj.nekretnine(3 male k.cestice) na dalmatinskom otoku naisao sam na problem koji bih volio rjesiti mirnim putem bez suda itd.Moja nekretnina ima tri ulaza ,dva se koriste a treci je bio zazidan jer se tu prethodnom vl. nalazila kupaonica .Konture trecih ulaznih vratiju su vidljive.Posto mi ta vrat sada trebaju nakon promijenjenog rasporeda moram ih otvoriti.

Susjed koji se u tome dijelu nadovezuje na moju kuci ima u svome vl.(po katastarskom izvatku) kucica 17m2(pojata,stala) sa pripadajucim dvoristem25m2.To dvoriste je u stvarnosti ulica tj.prolaz i prilaz za ostalih pet drugih nekretnina drugih vlasnika naravno.Dakle i ja moram tuda proci da bih dosao do svojih trecih ulaznih vratiju.Takvo stanje u toj ulici je 150 godina,jedino sta on mali dio koristi kao terasu.

I na kraju ja tu zivim i imam prebivaliste,boraviste za razliko od susjeda kojemu je to ljetna vikendica.

Budite ljubazni pa mi odgovorite tj.uputite me na zakon koji uredjuje slobodan prolaz do svoje nekretnine.

Hvala lijepo :-)

Emo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija