Jump to content

graditi dvojni objekat


jibabic

Preporučene objave

Nek mi netko pomogne...Gradila bih dvojni objekat i to na kredu.Moram li parcelirati zemljište da bi dobila kredit?Kakvi su uvjeti parceliranja milslim ima li veze koliko je veliko zemljište.Npr. cca 500m2,mogu li to parcelirati?Kako?Kako se to imovinski uredi, ja i netko.Moj je dio moj a njegov je dio njegov. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dvojni objekt su dvije građevine međusobno naslonjene jedna na drugu gje je linija naslanjanja zapravo jedan i zajednički zid. Taj zid treba biti točno na međi, pa pretpostavljam da morate parcelirati zemlju. Uvjeti parceliranja ovise o prostornom planu za vaše područje. Tamo bi trebalo biti definirano koliko novoformirana čestica mora imati najmanje kvadrata. Npr. kod mene u Markuševcu je to 800 m2 !!! :-? Ako je sadašnji vlasnik i jedini u vlasničkom listu te zemlje onda neće biti problema, tražite geodeta da vam izmjeri i napravi geodetski elaborat i to će on poslati u katastar, katastar kad to obradi će poslati u gruntovnu, gruntovna kad obradi će poslati obavjest prodavatelju da mu je zemlja resparcelirana u dva dijela. Tada vi napravite kupoprodajni ugovor s njim za jednu od parcela i tada ćete u banci i moći dobiti kredit za tu novu česticu. Isto tako i drugi investor. Sve je ok ako je prodavatelj 1/1 na vlasničkom listu parcele čiju polovicu kupujete, inače nemojte kupovati dok to ne sredi a i banka vam neće odobriti kredit pogotovo ako mislite tu zemlju i staviti pod hipoteku za taj kredit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija