Jump to content

odluka Ustavnog Suda protiv ugovorne kazne Zagrebparkinga


odisej

Preporučene objave

Kako mi nitko nije odogvorio na prdhodnu temu,skraćujem pitanje:Ustavni Sud riješenjem

Br.U-II-393/200,ZG 4 srpnja 2001 donio je odluku i riješenje.

U rješenju ukratko je napisano da se ugovorna kazna ne može biti propisana za novčanu obvezu-detaljnije možete pročitati rješenje:www.poslovniforum.hr/potrosac/pakiranje.asp

Nadalje, ako je vlasnik vozila leasing kuća, zar se ne bi trebalo prvotno ustanoviti tko je počinitelj prekršaja?

nadam se da če mi netko od pravnika moći odgovriti.

unaprjed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Nakon neplaćanja ugovorne kazne,leazing kuća dostavlja račun tvrtki koja je korisnik leazinga,račun za počinjeni prekršaj,uvečan za njihovu obradu pod "praćenje".U napomeni stoji da su oni,kao vlasnik vozila tu kaznu platili,te sada terete tvrtku korisnika leazinga.

Nisam pravnik,ali mislim da su oni plaćanjem kazne priznali potraživanja,tj preuzeli krivicu na sebe.

Tvrtki koja je korisnik leazinga mislim da nemaju pravo izdavati takve račune jer nemaju registriranu djelatnost,niti zakonsko odobrenje naplaćivati i obračunavati prometne prekršaje.

Da li se mogu ovakvim stavom nešto napraviti?

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija