Jump to content

Kako pobiti darovni ugovor


favorite

Preporučene objave

Pozdrav svima :-)

S obzirom da nisam razumjela prethodni odgovor pokušat ću postaviti pitanje koje me muči na drugačiji način i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Postoji li mogućnost pobijanja darovnog ugovora i nakon isteka roka za žalbu? Naime, dogovorom između mame, tate, brata i mene, brat je darovnim ugovorom ishodio kredit za adaptaciju kuće no trebali smo kasnije utvrditi što kome od nas zaista pripada jer i ja sam uložila u uređenje dijela kuće u kojem živim. Tata je iznenada umro a ja se nisam žalila na ostavinu jer smo imali dogovor za koji sam mislila da će se poštivati pa sam ostavila razgovor o tome kad se bol za gubitkom malo smanji. Sada brat negira dogovor i ne želi razgovarati o dijelu koji je meni trebao pripasti. Saznala sam i da se je 6 mjeseci nakon darovnog ugovora upisao kao 100% vlasnik a da nitko od nas to nije znao. I brat i ja smo se rodili ovdje gdje i živimo a pošto je on postao 100% vlasnik bojim se i da bi me mogao iseliti. Što napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moraš malo preciznije napisati npr.

Nisi se žalila na ostavinu ?? Znači brat se na osnovu darovnog ugovora uknjižio za života tvoga oca na kuću ?? Ako se je tako onda ste na ostavini: ti, brat i majka trebali tražiti nužni dio ... a majka je mogla i bračnu stečevinu .. (ako su kuću stekli u braku) ...

Ako je bila predmet ostavine kakvo je rješenje o nasljeđivanju i vaše izjave ..o odricanju ili prihvatu ... ??

Mama ti je živa ? Dugi brat je malodoban ili ??

 

Fali čitav niz detalja .... pa ih napiši ...

No kako god ako je prošla ostavina a tvoj brat je 100% vlasnik kuće - situacija ti nije bajna. ...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija