Jump to content

Ugovor o zamijeni ili kupoprodajni ugovor?


lock

Preporučene objave

Susjeda i ja moramo napraviti Ugovor o zamijeni, ali susjeda ne želi, jer želi kupoprodajni ugovor (radi se o tome da ja njoj dajem jedan dio moje čestice, a ona meni dio svoje, napravili smo i elaborat o parcelizaciji), da joj je to netko savjetovao da je to bolje, jer ona ne žali plačati porez. Kao npr. upišemo da m2 košta npr 30kn.. i da će to proći..

E sada mene zanima, ma jel to moguće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isti vrag, ako napravite kupoprodajni ugovor onda u njemu nema placanje novcem vec zemljistem koje ima odredjenu cijenu, ako napistete 30 kn/m2 onda vam porezna odreze prema procjeni ako se zalite onda ide sudska procjena i mora se platiti porez. Na poreznoj imaju evidenciju kolko vrijedi zemljiste na kojoj lokaciji.

 

porez se ne moze izbjeci, bez obzira da li je ugovor o zamjeni ili kupoprodaji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma da, ja tek krećem graditi kuću, i ne želim platiti porez da me ne koči...ali sada ne znam šta ako susjeda baš zapne( za tih 30kn, pa poslije bude postupak kao što ste opisali), to će mi se odužiti...

kako bi ja to ubrzala?

 

(ona bi da se napravi aneks ugovora, jer je ona prije 30god platila porez i sada ne želi opet, ali ja joj objašnjavam da ja sam ja novi vlasnik i da sa mnom ne može napraviti takav ugovor, zar ne?)

joj, već vidim da će mi se to odužiti mj, ako ne i godinama :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona je kupila zemlijšte od mog nonića prije cca 30 god. i tada su oni sklopili kupoprodajni...

Ja sam novi vlasnik, i nemam ništa sa tim ugovorom.Ona bi htjela na račun prethodnog ugovora staviti aneks, da ne plaća porez (jer se nas dvije mijenjamo za 2 čestice, ona je platila porez za česticu koju daje sada meni, a ja njoj dajem drugu za koju nije plaćen porez)

a mene strah, da zbog njenog kočenja, da to ne potraje u nedogled...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, najbezbolnije je da pristanete na sve sto trazi za parcelu koja ide njoj.... a za parcelu koja ide vama vi recite da zelite sve platiti i napravite kupoprodajni ugovor i uknjizite se i tak dalje, a ona nek se bori sa svojim djelom kak se hoce, idite i vi k odvjetniku pa nek on slozi za vas a nju ko šiša...

 

s obzirom da ste vi sad vlasnik, predpostavljam da nonića nema više? onda nema ni aneksa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Da ne otvaram novu temu, nastavljam se na samu sebe. Sada imam drugačiju situaciju...

 

Uglavnom, elaborat parcelacije za ZKje već predan i došlo je do stavljanja sa strane dok geodet ne ispravi pogrešku. Ispada da je susjeda sagradila kuću bez građevinske ili nema građevinske za jedan dio terena.

 

Mene sada zanima:

 

1. da li mogu predati idejni sa starim vlasničkim u kojem mi piše 900m2?

2. šta kad oni skuže da nemam dobar vlasnički, da li ga stavljaju sa strane i opet čekanje?

3. da li išta mogu napraviti (cilj je dobiti građevinsku) ako susjeda ne želi učiniti ništa u vezi dobivanja njezine građevinske ili tih papira koji njoj nedostaju a ujedno se koče moji papiri?

 

Hvala puno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija