Jump to content

Poslodavci i ovrha


MZ

Preporučene objave

Čest je slučaj da poslodavci odbijaju provesti ovrhu na plaći svom zaposleniku uz objašnjenje da mu je plaća već opterećena više od 1/3, a ne navode ovrhovoditelje po redosljedu naplate i po kojim osnovama. Koliko sam shvatila OZ navodi da ovrha i ovršne isprave(zapljena po pristanku ovršenika) imaju prednost u redosljedu naplate. Da li i kako mogu provjeriti (kod neke institucije) koje sve obveze i ustege na plaći ovršenik ima, i po kojim osnovama, i stati na kraj poslodavcima i ovršenicima vlasnicima d.O.o.-a. Također još češće se dešava da poslodavci uopće ne odgovore ništa i jednostavno ne provode ovrhu. Jasna mi je odredba čl 177 OZ-a. Zanima me kako to funkcionira u praksi. Čl. navodi prijedlog sudu od strane ovrhovoditelja da naloži poslodavcu.... Kako nisam još imala takav slučaj moje pitanje je; da li se takav prijedlog sudu podnosi u obliku zahtjeva sa navedenim meni poznatim činjenicama o poslodavcu, ovršeniku i drugim činjenicama, uz preslik ovrhe( da li u tom zahtjevu moram navesti obroke koje je poslodavac propustio obustaviti tipa ovrha je poslana u 10. mj 2007, a sada je 2. mj 2008), ili je propisana neka posebna procedura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija