Jump to content

Jedno oko - molim barem komentare...


danesaur

Preporučene objave

Imam pitanje za znalce iz ZNR

 

DA li covjek sa jednim okom moze raditi na:

 

TOCKA 1. rukovanje i upravljanje strojevima i uređajima na mehanizirani pogon na kojima se ne može primijeniti zaštita od mehaničkih opasnosti;

 

IZ FAMOZNOG PRAVILNIKA

O POSLOVIMA S POSEBNIM UVJETIMA RADA

(SL br. 5/84 od 14. 02.1984.)

 

Kljucan detalj:

- zahtjevi: uredan vid na daljinu (sa ili bez korekcije), dubinski vid, uredno vidno polje

 

Molim pomoc/komentare/savjet...

 

P.S. Inace covjek ima vozacku dozvolu i nema jedno oko nego gotovo nista ne vidi na njega...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

milsim da bi ovlašteni liječnik trebao utvrditi koliko ta zapravo osoba vidi na to drugo oko i može li uopće obavljatii takav posao sa jednim okom, a sve zato što ste i naveli ključan detalj gdje se vidi da je potreban uredan vid - a vid nije uredan ako osoba nema jednog oka...i vjerovatno mora ovo preostalo oko napregnuti do te mjere da bi imao rezultat koji je jednak kao da ima oba "normalna oka"....

(neću više pisati jer već zadirem u medicinsku sferu...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, imala sam isti slučaj u tvrtki u kojoj ja radim - radnika prije nego zaposlite na poslovima sa posebnim uvjetima rada morate poslati na prethodni pregled kod specijaliste medicine rada. Lijepo ćete napisati da ga šaljete po čl.3, točka ta i ta i najvjerojatnije će liječnik konstatirati, kao u mojem slučaju - radnik je nesposoban.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...upravo se to i dogodilo...

 

covjek je "nesposoban" - ne moze dobiti lijecnicko uvjerenje... a moze imati npr. vozacku....

 

ocito su strozi propisi iz ZNR...nego oni kod izdavanja lijecnickog za vozacku... po meni covjek vise stete moze napraviti na cesti....

 

>u stvari ima caka - ako se primjene "mehanicke zastite" tada "nije bitan vid" .... jer nema tocke 1. u lijecnickoj uputnici....

 

fala svima na komentarima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija