Jump to content

firma jamac likvidacija ovrha


JohnDoe

Preporučene objave

1999 godine sam bio jamac za kredit tvrtke koje sam da kažem bio i direktor ali koji je podigla vlasnica d.O.o.-a.

2003 tvrtka na sudu uz blagoslov porezne uprave ide u likvidaciju.

Na kreditu ispada da sam osobno jamčio i ugovor solemnizirao.

Banka 1 propala pa to prešlo u drugu pa u treću banku.

Sada mi je općinski sud zablokirao tekući račun u kao nekoj pred pljenidbenoj radnji s time da nemogu raspolagati s novcima do-kada ? neznam.

Može li sud meni zablokirati tekući i tako me dovest u stanje da ostale kredite ne mogu poplaćat.

Djeca na meni prijavljena.

Nikad od kad sam na jednoj adresi od 2002 nije došlo za sud ili ovrhu???

Što napraviti??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle vi ste vjerojatni bili jamac ili solidarni dužnik za svoju firmu.

Rješenjem o ovrsi (ukoliko se radi o tom) su vam zapljenjena sredtsva na računu do pravomoćnosti. Ako ne bude pravnih lijekova, ili oni budu riješeni na vašu štetu, ta sredstva se prebacuju na račun ovrhovoditelja (banke).

 

Ako se radi o privremenoj pljenidbi (rješenje) onda će sredstva biti blokirana do rješenja o ovrsi ako ono bude doneseno.

 

Uglavnom u prvom slučaju će vam račun biti blokiran par mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kužim obje opcije.

No dali je meni ipak trebala doći neka obavijest da sam u privremenoj zabrani jer po sudu kaže da mi banka ništa nije smjela reći da je to kazneno djelo.

Pa ne kužim ih jer na internetu vidim da ne mogu sprovesti naloge i naravno da kužim da nešto ne valja.

Ja shvaćam da sud može svašta ali zar nije uredu poslati "čovjeku" obavijest nakon blokade jer u zakonu stoji da se ovrha i slično mora sporvesti po dužnika na najbezbolniji način da se tako izrazim .

Sud obustavlja par mjeseci primanja osobe na kojoj su prijavljena 2 djeteta i imamo obveze po drugim kreditima koje uspješno servisiram te će tako sad sve otići u "onu stvar" .

Vrlo su to fino odradili nema šta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija