Jump to content

prometna nezgoda na semaforu


dovlaz

Preporučene objave

molim savjet

suprug i ja imali smo prometnu nezgodu na semaforu.

mi smo tek krenuli na zeleno svjetlo kad je sa nase desne strane naletilo vozilo sa ocitim nepostivanjem prometne signalizacije.

sva sreca da je iz nama suprotnog smjera takodjer krenulo vozilo koje je skretalo ulijevo i cekalo nas koji smo isli ravno.gospodin je ujedno i nas jedini svjedok(pristao svjedociti na sudu i upisan u zapisnik)

problem je u tome sto je vozac vozila koje nas je udarilo po izlasku iz svog vozila nazvao na mobitel svoje prijatelje(kolege s posla i mislim jedna rodbinska veza)koji su za desetak minuta dosli na mjesto nezgode tvrdeci da su se vozili iza doticnog vozaca.

oni su takodjer upisani u zapisnik.

raskrizje na kojem se desila nezgoda je malo kvartovsko raskrizje.mi smo dolazili sa brijega iz ulice koja je oduvijek sporedna i ima slabu odnosno nikakvu preglednost raskrizja.

dok vozilo krivca ima preglednost od oko 150m i ogranicenje brzine 40 zbog osnovne skole koja se nalazi oko 50 m od raskrizja.

nije bilo nikakvih tragova kocenja samo tragovi struganja naseg vozila sa desna na lijevo od 3.90m,po cemu se takodjer moze zakljuciti i nadam se dokazati da smo mi tek krenuli i bili u prvoj brzini,a da je vozac koji je skrivio nezgodu vozio nesavjesno(pretpostavljam tipkao na mobitel)

i prekomjernom brzinom.

pretpostavljam da nije niti bio svjestan da je prosao kroz crveno jer je u samom trenutku udarca podigao pogled prema nama i rekao nesto kao:"pa kaj raaadiiisss".

i tako i prijatelima lagao i rekao da smo mi izletili(u prvoj brzini,haha)

buduci da smo se mi jako jako zainatili da istjeramo pravdu zbog tog bezobrazluka i laganja navedenih sudionika zanima me kakav je postupak suca u takvim slucajevima?

da li ce ih on malo ispreskakati sa pitanjima kad vec policija ne pita nista na licu mjesta?

nije nam vise ni do odstete samo da ih se kazni tako da im vise nikad takvo nesto ne padne na pamet.

stalno mislim sto bi se desilo da su u tom trenutku djeca isla iz skole,pa zar bi i tada lazno svjedocili da smo mi krivi za pogazeno djete?

kakvi su to ljudi,katastrofa

 

unaprijed zahvaljujem na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisno o kvaliteti suca, trebalo bi biti "cimanja" pitanjima, ali ako se ne bude moglo utvrditi tko je kriv, odgovornost ide popola.

 

Bitan će biti gospodin koji je vama bio nasuprot, a koji će znati reći da li je bilo drugih svjedoka.

 

Inače davanje lažnog iskaza je kazneno djelo i to bi "nasmješteni" svjedoci trebali znati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija