Jump to content

Kupnja idealnog dijela


pearl

Preporučene objave

evo, već mi je neugodno postalo stalno se javljati, no kad radite sa starom osobom, to je tako.

 

dakle, (na kraju krajeva) kupio bih stan u kući (zg) od starije osobe. stan je etaža u kući. nije etažirano, kuća je građena prije 68, ima dozvolu i to...

starica je vlasnica 1/3 kuće, a lik iznad nje 2/3. ona bi meni prodala svoj dio.

 

može li to a da jednosatavno ne ponudi prije vlasniku 2/3?

ona se sudila s njim decenijama, jer joj frajer nije dozvoljavao da ulazi u dio posjeda iza kuće.

 

nema nasljednika. kakva su prava suvlasnika 2/3?

ona se nije koristila svime na što ima pravo. ako ja kupim od nje idealnu trećinu, mogu li onda tražiti etažiranje i sl., i pravo na korištenje većega nego što je do tada koristila?

 

ako ne mogu kupiti, ostaviti mi uvijek može doživotnim uzdržavanjem...

 

tip joj je ponudio neku siću tipa 20000 eur. ako ja to kupim, mogu li tražiti licitaciju nekretnine/razvrgnuće suvlasništva?

u tom slučaju bih mu ja ponudio 40001 eur.

može li to tako?

samo je djelimice moguće etažirati to sve...

taj stan gdje je ona živjela je u biti podrum. mogu li ja nakon kupnje/dosmrtnim uzdržavanjem zatražiti reviziju, tj da ona koristi stan, a ne šupu?

velim, sve je jedna čestica, ona je u idealnom vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete podnijeti tužbu protiv "lika" za razvrgnuće suvlasništva, ali ako se on ogluši, sud će staviti kuću na javnu dražbu pa ćete dobiti svaki svoj dio

No, to je nepopularna mjera jer sse na javnim dražbama nekretnine prodaju i do 1/3 jeftinje od realne cijene.

ukoliko možete geometrijski etažirati kuću, pokušajte.

Good luck!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

Možete podnijeti tužbu protiv "lika" za razvrgnuće suvlasništva, ali ako se on ogluši, sud će staviti kuću na javnu dražbu pa ćete dobiti svaki svoj dio

No, to je nepopularna mjera jer sse na javnim dražbama nekretnine prodaju i do 1/3 jeftinje od realne cijene.

ukoliko možete geometrijski etažirati kuću, pokušajte.

Good luck!

 

fino, to mi paše. mogu li ja i moji prijatelji, robina (majka i sl.) sudjelovati na licitaciji i ponuditi manje za njegove 2/3? da otkupim njegov dio onda? s obzirom na omjer, upola manje gubim ja nego on.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija