Jump to content

Molim pomoć


Laresa

Preporučene objave

Imali smo postupak obnove međe sa susjedom, dobili smo rješenje 25.07.2008. prema kojem smo dužni snositi polovicu troškova, nismo se žalili na to rješenje, tako da je ono postalo pravomoćno.

Kako su bili ovi ljetni tjedni bili smo na godišnjem i nismo uplatili taj određeni iznos, zapravo nigdje se niti ne navodi rok u kojem moramo platiti iznos. Da bi nas dočekalo pismo od susjedovog odvjetnika kojim nas opominje da moramo platiti troškove s time da nam zaračunava i trošak opomene od 122 kune.

Nas sada zanima jel stvarno postoji osnova da nas traži tih 122kn, u kojem roku smo mi trebali platiti troškove postupka? Svaki odgovor je dobrodošao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, po pitanju Rješenja o utvrđivanju međe nemate pravo žalbe. Polovicu troškova ste OBvezni snositi, a predlagatelj je vjerojatno platio sudske troškove pa vas sada traži nadoknadu polovice.

Ukoliko se oglušite. sud će dati prijedlog za ovrhu.

Što se tiče roka, pogledajte i malo bolje Rješenje.

Tamo piše da je protustranka dužna nadoknaditi polovicu sudskih troškova pod prijetnjom ovršenja.

 

Good luck

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, pročitala sam ponovno Rješenje i piše sljedeće da smo dužni snositi 1/2 ukupnog troška, međutim nigdje ne piše u kojem vremenskom roku moramo taj novac platiti predlagateljima, stoga i dalje stoji pitanje zašto susjedov odvjetnik potražuje od nas tih 122kune, jer u cijelom rješenju nigdje ne piše nikakav vremenski rok u kojem smo mi dužni nadokanditi troškove, čak niti ne piše ništa za ovrhu ako ne platimo.

Na kraju rješenja stoji da se možemo u roku 15 dana žaliti nadležnom županijskom sudu, ali mi to nismo učinili.

 

Molila bih još jednom ako mi može netko odgovoriti koji je to vremenski rok u kojem smo trebali platiti troškove, jer nam je sada došlo i to pismo sa opomenom od 122kune...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija