Jump to content

hitno je!!!


xxy

Preporučene objave

ovako:

prijavila sam policiji svog partnera s kojim živim u izvanbračnoj zajednici zbog nasilja u obitelji,misleći da će samo razgovarati s njim i malo pripaziti na njega.taj dan sam i otišla iz zajedničkog doma svojoj obitelji.no,njega su pritvorili na 30 dana!meni je poziv za sud kao svjedoku zbog čl. 215a KZ došao par dana od prijavljivanja,a ročište je 2 tjedna od prijave policiji.

željela bi obustaviti taj postupak,neželim reći na sudu ono što sam rekla policiji.ne bojim se nego mislim da nije zaslužio kaznu zatvora nego mu je jednostavno potrebna psihijatriska pomoć.dali se moguće nagoditi,ili na kraju krajeva nekak zaustaviti sve to??ako nije, kakve su kazne za 215a?što će biti ako na sudu promjenim iskaz iz ppolicije?dali tamo postavljaju pitanja prema tom iskazu-i kada ja kažem da nije bilo tako-je li moguće mene teretiti za lažno prijavljivanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš izvanbračni suprug može dobiti uvjetnu kaznu i obvezu liječenja (dakle ne smještaja u psihijatrijsku ustanovu, već posjećivanja doktora).

 

Na sudu slobodno tako zamolite, a možete doći i prije zatražiti kratki razgovor sa sucem koji vodi slučaj. Isti dan se može pustiti na slobodu.

 

Naravno, ako se suprug ne kaje ne shvaća da nasilje nije način rješavanja problema,onda bi zatvor ipak bio bolja opcija za oboje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospođo ukoliko se odlučite da svjedočite vi morate govoriti istinu kao svjedok. naime kao izvanbračni drug imate pravo na blagodat nesvjedočenja i ako ga uzmete-na što će vas sudac upozoriti-uopće ne morate svjedočiti. međutim, za vaše dobro i ako stvarno želite pomoći svom izvanbračnom suprugu svjedočite na način kako vam je rekao i kolega jer, ako vam suprug nije do sada kažnjavan za takva djela sa elementima nasilja dobit će uvjetnu osudu-ne ide u zatvor, a uz to može dobit obvezu psihijatarskog lječenja (ako ga se izvještači i vještak u svom nalazu i mišljenju preporuči tu mjeru-što može samo ako vi svjedočite), a to lječenje vam je cilj koliko sam shvatila jer se on sam ne želi podvrgnut liječenju pa vam je ovo mehanizam kojim ga država prisiljava na liječenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo malo stanite

ne morate svjedočiti, ali to ne znači da je sve gotovo, imala sam slučajeve kad je supruga uzela blagodat i nije svjedočila, ali je okrivljenik sam priznao, pa kad majka nije htjela svjedočiti ali je okr. sam priznao i još ga je teretila teta, pa su ti okr. bili osuđeni, sve ovisi o materijalnim dokazima i svjedocima.

i slažem se s predhodnim postom, uf žene, ako vam je to jednom učinio, ponovit će, a za njega je bolje da svjedočite i da ga se prisilno liječi, ako on neće dobrovoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lea je napisao:

gospođo ukoliko se odlučite da svjedočite vi morate govoriti istinu kao svjedok. naime kao izvanbračni drug imate pravo na blagodat nesvjedočenja i ako ga uzmete-na što će vas sudac upozoriti-uopće ne morate svjedočiti. međutim, za vaše dobro i ako stvarno želite pomoći svom izvanbračnom suprugu svjedočite na način kako vam je rekao i kolega jer, ako vam suprug nije do sada kažnjavan za takva djela sa elementima nasilja dobit će uvjetnu osudu-ne ide u zatvor, a uz to može dobit obvezu psihijatarskog lječenja (ako ga se izvještači i vještak u svom nalazu i mišljenju preporuči tu mjeru-što može samo ako vi svjedočite), a to lječenje vam je cilj koliko sam shvatila jer se on sam ne želi podvrgnut liječenju pa vam je ovo mehanizam kojim ga država prisiljava na liječenje.

 

Ovo što Vam je Lea napisala nije u potunosti točno jer postoje zakonske odredbe koje ograničavaju blagodat nesvjeočenja bračnih i izvanbračnih drugova i to može biti bitna povreda postupka.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mislim mu se vratiti.u kojim slučajevima moram svjedoćit?jer moja majka kao svjedok nije bila prisutna za vrijeme svađa niti sam joj govorila kakva je situacija,rekla sam joj tek dok sam ga prijavila.a on ima sud za tućnjavu u kafiću i zato znam da će ga zatvorit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ima već postupke ili osuđivanost za nasilje to još ne znači da mora dobiti zatvor, ali je sigurno da ga zaslužuje.

 

To što ste nekom rekli da vas je tukao je dovoljan dokaz, ako ta osoba to ponovi na sudu.

Vidim da još imate osjećaje za njega što je jednim dijelom normalno, ali ne zaboravite da Vas on nije iz ljubavi zlostavljao ili udarao, već iz mržnje ili bijesa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija