Jump to content

U dilemi..........


dex1

Preporučene objave

Prije svega pozdrav svim forumašima!Nije da se mislim rastati ali u "ugodnom" časkanju sa suprugom došli smo do teme razvod i podjela imovine gdje se ne slažemo u stavovima jer ona smatra da bi u slučaju rastave morali djeliti imovinu na pola jer je stečena u toku braka naime upisan sam kao vlasnik stana kojega otplaćujem a stanarsko pravo sam stekao poslije roditelja tj od majke i vlasnik sam kuće koju mi je ostavio djed a u pitanju je bilo doživotno uzdržavanje i tu mi nije ništa jasno jer sam pitao prijatelja u vezi kuće i kaže da žena nema pravo na nju jedino može tražiti da joj se plati koliko se brinula za djeda a to je oko god. dana.Da ne živimo u neznanju molim nazočne ako je moguće da mi odgovore na ovo moje malo pitanjce--hvala i srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretnina (kuća) koju ste stekli na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju Vaša je samostalna imovina. Ovo pod uvjetom da ste samo Vi bili navedeni u ugovoru o doživotnom uzdržavanju kao davatelj uzdržavanja (ne i supruga).

 

Bračna stečevina je imovina koja je stečena radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili potječe iz te imovine.

 

Kako je jasno da ste vlasništvo nekretnine stekli na drugačijem pravnom temelju (ugovor o doživotnom uzdravanju) to je predmetna nekretnina samo Vaše vlasništvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dex1 je napisao:

Hvala lijepo na odgovoru a šta se tiče stana da li isto vrijedi kao i za kuću?

 

stan je postao tvoje vlasništvo za vrijeme trajanja bračne zajednice ili prije?

 

u kojem si trenutku stekao stanarsko pravo? za vrijeme trajanja bračne zajednice ili prije?

 

i što je sa pravom na otkup stana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

dex1 je napisao:

Hvala lijepo na odgovoru a šta se tiče stana da li isto vrijedi kao i za kuću?

 

stan je postao tvoje vlasništvo za vrijeme trajanja bračne zajednice ili prije?

 

u kojem si trenutku stekao stanarsko pravo? za vrijeme trajanja bračne zajednice ili prije?

 

i što je sa pravom na otkup stana?

 

 

Ustanu živim od rođenja znači više od 30 god a stan je prije bio mamin a za vrijeme braka podnio sam zahtjev za otkup stana i bilo mi je odobreno pošto sam živio u zaj. domaćinstvu sa majkom sve te godine tako da stan glasi na mene kao i otkup istog katastarski i gruntovno sam vlasnik stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija