Jump to content

Naknada za dugotrajno bolovanje


Barekica

Preporučene objave

Na bolovanju sam više od 2 godine, sa dijagnozama PTSP i TBC. Do sada sam plaću dobivao od poduzeća, a HZZZO im je to vraćao. Od prošlog mjeseca plaći dobivam direktno od HZZO-a. Prvo sam bio na 80%, zatim na 70%, a nakon nekog vremena ponovo na 80% plaće, što je iznosilo oko 3200 kuna. Sada sam od HZZO-a dobio 2600 kn, a oni kažu da je to 70% od mog dohotka (koji je bio 4000 kn fiksno), što nije točno. Napominjem da kao HR branitelj imam pravo na 100% jer sam na bolovanju radi posljedica učestvovanja u DR, ali su od mene zahtjevali toliko dokumentacije da sam odustao od tog prava. Međutim, ovo sada je gotovo 40% manja plaća pa mi nije jasno. Zna li mi itko objasniti kome da se obratim, jer su mi u zdravstvenom rekli da je sve u redu, a u mom poduzeću tvrde da su mi premalo isplatitili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na koju si plaću prijavljen prema HZZO a vezano uz doprinose.

 

ako ti dijagnoza zbog koje si na bolovanju odgovara onoj iz nalaza i mišljenja drugostupanjske liječničke komisije ,po kojem si i dobio invalidnost HRVI,(ili je jedna od tih dijagnoza)tada imaš pravo na bolovanje u 100% iznosu.

tako barem bilo u mom slučaju.

 

prouči i kolektivni ugovor ako je državna firma

i zakon o radu u njima navedena i prava za bolovanja

duža od tri mjeseca (pravo na naknadu zbog dugotrajnog bolovanja ?)ili razgovaraj sa sindikalcem u firmi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osnovna šifra zbog koje sam na bolovanju je 43,1 i još neke vezane uz nju (poremećaj osobnosti i.t.d., ne znam napamet broj šifre), u prijevodu PTSP. Invalidnost nisam tražio na vrijeme, niti sam ju dobio, ali sam proglašen nesposobnim za rad. Odlazak u mirovinu je u tijeku i trajat će još bar dvije godine, a do tada sam na bolovanju. Bolest je posljedica učestvovanja u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali imaš u nekom dokumentu navedeno da imaš PTSP i da on posljedica rata, Kao okolnosti stradavanja,nalaz vještaka za radnu sposobnost,nalaz saniteta HV ili MUP

nisi naveo gdje radiš ali pokušaj konkaktirati sa sindikalcem ili prouči ugovor o radu zbog dodatka radi dugotrajnog bolovanja.

u državnim službama nakon tri mjeseca bolovanja imaš pravo na jednu prosječnu plaću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija