Jump to content

Pravo pisanja materinjim jezikom


Tikica01

Preporučene objave

Nisam znala pod koje pravo ovo spada, pa cu vas pitati ovdje. Kopiram citat sa jednog BIH foruma, te me zanima da li je ovo krsenje ljuskog prava ili bilo kojeg drugog.

Naprosto me sokiralo sto sam procitala, bez obzira sto sam sa ijekavskog govornog podrucja.

 

COPY:

 

Admin

 

 

 

 

Objave: 41

Status: odsutan Poštovani korisnici portala Ringeraja Bosne i Hercegovine!

 

Veliki broj korisnica foruma žali se zbog naslova tema u ekavici. S obzirom na to da su na portalu Ringeraja.ba u većini korisnici i korisnice bosanskog govornog područja, molimo vas da za sve naslove na ovome portalu koristite ijekavicu.

Sadržaje tema možete pisati ijekavski ili ekavski, a što se tiče naslova molimo vas da se držite preporuke korištenja ijekavice.

 

Hvala na razumijevanju i lijep pozdrav,

 

RR Team

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno....samo me zanima da li je to krsenje nekog prava.

Jer mene je povrijedio nacin objave ovog pravila foruma, a mogu misliti kako je povrijedilo nekog s tog jezicnog podrucja.

Da bi stvar jos bila bolja, ja sam na istom forumu postavila doslovce pitanje: "Da se nadje netko s engleskog govornog podrucja tko ima pitanje ili komentar na neku od otvorenih tema PDF-a, da li bi mu poslali englesko - bosanski translator?" :smijeh: i doslovce zaljepila ovakvog smijeska...

Moj post je obrisan, kao post uvredljivog sadrzaja!!!!!?????

I dobila sam opomenu moderatora da sam pretjerala....:misli:

I to je neko novo pravilo po forumima da svaki tko se naziva adminom brise ono sto ne odgovara njegovim uvjerenjima ili ja ne kuzim planet Zemlju? :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija