Jump to content

Prijenos udjela iz ugovora


darko70

Preporučene objave

Dobar dan,

 

prije nego sto jurim u hrvatsku i probam sam saznati sto mi je raditi rado bi cuo vasa misljenja.

Kupio sam prije nekog vremena gradiliste sa jos 3 prijateljske familije na kojem hocemo graditi kucu sa 4 stana.

Jedna od tih familija je austrijskog drzavljanstva, gdje i ja zivim.

Podnijeli smo zahtjev za dobivanje prava vlasnistva u ministarstvu pravosuda na cije rjesenje jos uvijek cekamo.

Svi uvijeti su ispunjeni da bi se to rijesenje dobili, osim jednoga.

Razgovarao sam vec vise puta sa ministarstvom, tj. osobom koja taj predmet obraduje i ta mi je sve objasnila, i iz toga spada da je ta austrijska familija zrtva nesuglasnosti izmedu ministarstva tj. drzave i doticne zupanije.

Ministarstvo treba jedno misljenje te zupanije za koje opet zupanija misli da oni nisu za to odgovorni nego to treba ministarstvo samo dati.

Tokom vremena je dotocna osoba iz ministarstva pokusala reagirati u nasem slucaju, nazalost bez uspijeha.

Receno mi je i u ministarstvu da oni to ne razume, ta zupanija nece to misljenje ni u jednome slucaju poslati i da su ministarstvu vezane ruke.

 

Znam da je to sve nerazumnljivo, ali je tako kako je i vrijeme je da trazimo drugi put umijesto mozda jos daljnju godinu cekati da bi se upisali kao vlasnici zemljista sto nam je potrebno za podnosenje zahtijeva za gradevinsku dozvolu.

 

Moje pitanje je:

Suprug gospode austrijanke posjeduje firmu u hrvatskoj koja bi mogla odmah upisati vlasnistvo u zemljisne knjige.

Dali je moguce vlasnistvo gospode (iz ugovora) prenijeti na njegovu firmu (putem ugovora) bez da se mora raditi Anex ugovora sa tadasnjm vlasnikom od kojega je kupljena zemlja?

Tadasnji prodavatelj ne zeli sa time imati posla.

Dali bi se jedan takav ugovor priznao i bio valjan za upis te firme kao vlasnika tog dijela zemnljista?

 

Bio bih vrlo zahvalan ako mi netko napise koji prijedlog, misljenje ili rijesenje tog problema.

 

Puno hvala unaprijed.

 

Darko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija