Jump to content

Zastara u vezi neispunjenja ugovorne obveze


vujke79

Preporučene objave

Imam ugovor o stipendiranju, koji biva raskinut zato sto primalac stipendije nije izvrsavao svoje obaveze o redovnom skolovanju. Samim ugovorm nije predvidjeno u kom roku davalac stipendije ima pravo traziti povrat sredstava zbog neispunjenja ugovornih obaveza primaoca stipendije.

 

poslije cca 8 godina davalac stipendije podnosi tuzbu i trazi povrat sredstava

zbog neispunjenja ugovornih obaveza

ja istaknem prigovor zastarjelosti, smatrajuci da je u konkretnom rijec o naknadi stete iz neispunjenja ugovora

a sud mi odbije prigovor i donese presudu kojom usvaja tuzbeni zahtjev, zato sto smatra da se u konkretnom treba primjeniti opsti zastarni rok

 

Napominjem da je rijec o slucaju iz BiH, gdje je opsti zastarni rok 10 godina.

 

Pitanje> da li se treba primijeniti opsti zastarni rok ili rok za naknadu stete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne znam od kud tebi informacija da je opšti zastarni rok 10 godina,jer isti je prema ZOO-a i to u BiH 5 godina.

Zatim, mislim da konkretni slučaj nema nikakve veze sa naknadom štete,eventualno se može raditi o povremenim potraživanjima.Ali kako god, kako kažes prošlo je oko 8 godina,ali od čega,od momenta zaključenja ugovora,zadnje isplaćene rate stipendije ili šta već?!

Ne vidim razlog zašto ti sud nije usvojio prigovor zastare?! :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija