Jump to content

Ugovor o djelu i student


oseloth

Preporučene objave

Dakle zanima me dali itko zna da li je ugovor o djelu isti kao i studentski ugovor koji je isto ugovor o djelu.

Imam posao sa jednom tvrtkom nije bitno koja je, i platili bi mi nešto preko ugovora o djelu. No na taj njihovo ugovor o djelu oni plaćaju porez i sve ostale naknade za mene kao što su mirovinsko i zdravstveno.

 

Ali kao redoviti student kada radim preko stud. servisa i njihovog ugovora o djelu oni plaćaju porez od 17% i doprinose za mirovinsko i zdravstveno osiguranje za osobe osigurane u određenim okolnostima. Pod okolnosti uzima se redovan student, odnosno osigurani smo na osnovu roditelja.

 

Dali bi u slučaju da me isplate sa svojim ugovorom o djelu izgubio studentska prava. Jer sam pak pročitao na drugim mjestima na netu da ako država primi uplatu za mirov. i zdr. iz nekog drugog izvora za studenta automatski ga računa kao zaposlenog i dobije nogu iz sustava.

 

Ili mogu biti isplaćen samo stud. ugovorom.

 

 

 

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Iz osobnog iskustva ti mogu reći da već 2 godine radim na ugovor o dijelu i redovni sam student. Nema problema, ne možeš izgubiti prava, osim ako je ugovor o radu.

 

I ovako, s ugovorom o djelu možeš prijaviti povrat poreza, ja sam prošle godine dobila pozamašan povrat jer ti na ugovor o djelu nitko nikad ne odbije osobni odbitak na koji imaš pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija