Jump to content

Više prekršaja - pomoć


zbora

Preporučene objave

Pozdrav

Kolega je danas napunio 18 godina, a jučer je skrivio slijedeće:

Kako radi u praonici uzeo je auto i ošo se malo provozat, no udario je dvoje ljudi... dečku ništ nije, a cura se samo udarila, u biti nije im ništa.

On je stao i izašao iz vozila i taj dečko ga je fizički napao, on je sjeo u auto i otišao.

Nakon dolaska kući došla je i policija a krive ga za krađu auta, izazivanje nesreće, bježanje s mjesta nesreće i što nema vozačku dozvolu.

 

Uspio se naknadno dogovoriti s vlasnikom automobila da neide krađa vozila.

Sada me zanima slijedeće, s tim što je maloljetnik bio kada je to napravio i kada je zapisnik se pravio kolike su kazne za njegovo djelo?

em novčane em zatvorske ili slično?

hoće li on osobno odgovarati ili preko roditelja s tim da u trenutku tome nije imao 18 godina još?

Kada može očekivati prvo ročište?

 

Zanimaju me odgovori na navedena pitanja s tim da sam svjestan da ukoliko ta cura bude htjela ga privatno tužiti da je to druga stvar.

Kako će se vlasnik praonice tretirati? s tim da ovaj nije bio prijavljen u njoj jer nije punoljetan i maturant je ove godine.

 

Hvala vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovara i vlasnik vozila i vozač.

Vlasnik vozila jer je ostavio vozilo neosigurano od drugih nevolaštenih osoba, a vozač za nekoliko prekršaja (vožnja bez vozačke, prometna nezgoda, napuštanje mjesta nezgode.....)

 

Djevojka ga ne mora tužiti, to će odraditi osiguranje ako isplati nešto djevojki (ili momku) po njenom (njegovom) zahtjevu.

Inače mogu tužiti i roditelje, ali o tom potom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eo novih vijesti..

ni ta cura ni dečko ga neće tužiti niti će se uplesti u to osiguranje jer im nije ništa.

Dogovoreno je da neće biti prijava za krađu.

 

Znači radi se o slijedećem,

vožnja bez vozačke, izazivanje nezgode i bježanje s mjesta nesreće.

 

Zanima me slijedeće.. kolike su kazne za to s tim da je kao maloljetnik izazvao te prekršaje. Znači kolko bi odprilike morao za sve platiti i hoće li mu se ublažiti šta s tim da je kao maloljetnik to počinio?

Kada odprilike budu saslušanja ili nešto za takav čin? kroz mjesec-dva-10-godinu odprilike?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija