Jump to content

Pljačka vs. Krađa


ipeni

Preporučene objave

Priča ide ovako:

Radila sam u jednoj mjenjačnici. Jedan dan, pred kraj druge smjene izašla sam

nekoliko metara

dalje zapaliti cigaretu. Moja greška je bila što sam izašla iz mjenjačnice a

nisam ju zaključala (inače sam to uvijek činila).

Tip, koji je očito neko vrijeme stajao ispred mjenjačnice i pratio me, iskoristio je

trenutak

nepažnje i otuđio veću količinu novca. Sve su zabilježile kamere, ja sam vraćajući

se

primjentila čik cigarete u prostoru za stranke a kada sam ušla unutra noge su mi

otkazale.

Pozvana je i policija. Ukazala sam im na taj čik, uzeli su snimke ali do dana

današnjeg ništa.Otiske prstiju nisu niti uzimali.

Ostala sam bez posla.

Osiguranje nije

podmirilo štetu jer se nije radilo o pljački, tek o krađi.

Našla sam novi posao. Čim mi je istekao probni rad predala

sam

papire za kredit i vratila bivšem šefu cjelokupan otuđeni iznos.

 

Sretna sam jer se nismo našli oči u oči. Možda je imao pištolj,nož ili štojaznamveć.

 

Smatram da se policija nije dovoljno angažirala. Načula sam čak da lik možda ima neke veze s policijom.To još istražujem.

Snimku imam kod sebe ali ne znam što s njom.

 

Sumnjam u policiju.

 

Ako itko ima kakav prijedlog neka kaže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čisto sumnjam da policija ima veze sa tako jeftinim kriminalcem. Nisam pravnik i neću djeliti pravne savjete, ali Vi sami možete dignuti kaznenu prijavu na državnom odvjetništvu protiv NN osobe i uz prijavu priložiti dokaze koje imate. Oni će temeljem toga postaviti policiji zahtjev da se ispitaju sve okolnosti. Nitko Vam ne brani da u prijavi iznesete i tvrdnje koje ste ovdje iznijeli, čak možete prijavu podnijeti i anonimno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premješteno u kazneni podforum.

 

 

Koristite pogrešne termine.

Osiguranje nije isplatilo štetu jer se ne radi o razbojništvu ili razbojničkoj krađi, odnosno zato što se radilo o "običnoj" krađi.

 

U takvim slučajevima u pravilu (sukladno ugovoru o osiguranju) osiguranja ne isplaćuju štetu (kažem u pravilu jer sve ovisi od ugovorenog).

 

Ak se na snimci vidi lice osobe, postoje šanse da se kradljivac nađe. Ako ne postoje, već se vidi samo s leđa ili s boka, ali bez lica, onda jedini realni način pronalaska kradljivca može biti DNK trag na čiku cigarete ako je to bila njegova cigareta.

Policija vodi bazu podataka za počinitelje kaznenih djela (ali samo kojima je uzeta DNK zbog potrebe policijske ili sudske istrage). Da je osoba već registrirana u toj bazi, onda bi je policija već vjerojatno našla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razmislite dobro i vratite film unazad jer postoji mogucnost da je neko iskoristio vasu naivnost pa vas pozvao na cigaretu, a dok je lopov operirao po vasem radnom mjestu(bez ljutnje).. rekli ste da ste uvijek zakljucavali i bas sada kad ste zaboravili odjedanput je naletio lopov. hm ,,mislim da bi to bila slucajnost velika , ali ne vjerujem bas da je lopov cjeli dan dezurao i cekao da zapalite cigaretu a znajuci da uvijek zakljucavate.(ako vas je pratio i nekoliko dana vidio je da uvijek zakljucavate)

ako imate ikakave sumnje obavezno javite policiji u povjerenju ma koliko god vremena proslo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija