Jump to content

Ajmo znalci odgovorite


drajo

Preporučene objave

danas će proći novi zakon o zdravstvenom osiguranju koji kaže da od 01.01.09. godine više neće moći dobivati naknade oni koji su na bolovanju duže od 15 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci sa prekidima, a to se odnosi i na osiguranike kojima je bolest priznata kao posljedica sudjelovanja u domovinskom ratu te su temeljem toga primali 100% naknade plaće.

S obzirom da sam i ja u takvoj situaciji, djelatnik MUP-a ,na bolovanju sam 19 mjeseci uz 100% naknade plaće, nisam tražio da budem toliko dugo na bolovanju već je liječenje produžila PLP MUP-a ( sad u 1. mjesec očekujem ponovo PLP MUP-a, dg. 43.1, 62.). S takvom dijagnozom se ne može raditi kao OSO.

Pitanje je na koji način i od koga će se izvršiti naknada za bolovanje u ovakvim slučajevima i da li postoji bojazan da bi moglo doći do problema sa isplatama jer ovo pitanje muči sve branitelje koji su trenutno na dužim bolovanjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se niš bitno neče mjenjat, caka je u tome iz koje će se kase isplačivat... kad istekne rok za trajanje bolovanja ideš, ako već nisi bio na vještačenje HZMO-a, samo te oni više ne mogu vratiti na nastavak lječenje već u profesionalnu mirovinu i na akontaciju mirovine do rješenja... problem je što su akontacije male pa je #OOPS#no preživiti sa njima...

Sve u svemu neloša ideja ali naravno, kao i uvjek najebat će i dio onih koji ne bi trebali, sve zbog sporosti administrativnog aparata...

Ova promjena nije usmjerena na braniteljsku populaciju, iako će se primjenjivat i na nas, već na one koji vuku, raznim vezicama, bolovanje i po 5-6 godina i više... i sad će mjesto bolovanja od npr.3000kn ići u invalidsku mirovinu od npr. 1400kn pa ko voli nek izvoli...

Ovdje će doč do izražaja minimalna braniteljska mirovina za opču nesposobnost....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija