Jump to content

Službena zabilješka


marcross

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Interesira me jedna stvar. Na svojem automobilu imam kasko osiguranje i sve divno krasno! Interesira me dal kod prometne nezgode moram zvat policiju (u slučaju da nisam imao kontakt sa nikakvim drugim automobilom, nego je bilo obično slijetanje s ceste zbog prevelike brzine)? Znači nema povrijeđenih, nego samo materijalna šteta na mojem automobilu na kojem imam kasko. To pitanje postavljam jer sam čuo da kasko osiguranje ne želi isplatit štetu ako nema policijskog zapisnika. A ako zovem policiju onda moram platit kaznu?!

 

Inače veli frend da je njemu kod prometne nesreće došao policajac koji mu je napravio neku ''sližbenu zabilješku'' i da ne treba platit ni kaznu ni ništa, a opet to je dokaz da je policija bila na uviđaju!

 

Može mi netko objasnit, što je to ''službena zabilješka'' i u kojim uvjetima imamo pravo na nju?

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dolaskom na mjesto prometne nesreće ukoliko sudionici (može biti i samo jedan) ne traže policijski očevid, a nitko od sudionika nije bilo pod uticajem alkohola (ili droge ili umor), nije se udaljio sa mjesta prometne nesreće, nije upravljao prije sjecanja prava na upravljanje, vozačka nije istekla ili oduzeta, nije koristio pomagala (naočale i sl.) nije mladi vozač ili kandidat za vozača, nije počinio prekršaj za koji je predviđen negativni prekršajni bod, nitko od sudionika nije imao strano državljanstvo (ili strana reg. oznaka), a vozilo nije vlasništvo države ili lokalne samouprave (ili DKP strane države ili humanitarnih organizacija), a nesteća se nije dogodila radi tehničke neispravnosti vozila, policijski službenik neće raditi očevid, izdat će vozaču prekršajni nalog i sačiniti službenu zabilješku.

 

Sve mimo toga je u suprotnosti sa Pravilnikom o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama.

 

Što se tiče kasko osiguranja bit će onako kako ste ugovorili. Pitajte u toj osiguravajućoj kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Dal po tom prekršajnom nalogu ja plaćam kaznu ili ne?

(Frend nije platio nikakvu kaznu, a imao je policijski nalog.)

 

Dal moram zvat policiju da bi mi bila ispalćena šteta kaska, jer nigdje nisam našao da to piše?

Današnja osiguranja se love za sve samo da ti nebi isplatila štetu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija