Jump to content

Potrebna stručna sprema


saiv

Preporučene objave

Da li to znači da ja kao vlasnik i ekonomista po struci, ne mogu raditi recimo 1 smjenu u trgovini, već moram zaposliti isključivo osobu sa trgovačkom strukom?

Mislim da tako nije slučaj u većini trgovina, ali pretpostavljam da se tada krši zakon. Možete mi navesti gdje to stoji u zakonu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam odmah reagirala, ali možete mi molim Vas objasniti što ste mislili pod tim ,,Kao ekonomista možete (ranije niste naveli stručnu spremu)''.

Kakva je razlika što sam po struci ekonomista, a ne recimo građevinar, u toj situaciji? Čini mi se da isto moram imati jednog trgovca i ostale pomoćne bilo kojih struka, bez obzira na moju struku, ili ?

hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Ovisno o djelatnosti kojom se namjeravate baviti morate proučiti zakon vezan uz njega.Dakle nema sveobuhvatnog zakona niti pravilnika koji veže potrebnu složenost zanimanja uz obavljanje djelatnosti u trgovačkim društvima.

 

Ukoliko se radi o trgovačkoj djelatnosti proučite Zakon o trgovini, građevinskoj-Zakon o graditeljstvu ...

 

Uveliko Vam može pomoći Pravilnik o vezanim i povlaštenim obrtima (Narodne novine 87/01) budući je ovim Pravilnikom definirano za koju djelatnost morate imati stručnu osobu kojega profila, s razlikom što u d.O.o. ta stručna osoba ne mora imati i majstorski ispit (u obrtu mora).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija