Jump to content

Rodiljna naknada nakon komplikacija


danesaur

Preporučene objave

Nisam sigurna i nisam pravnik, ali iz dosadašnjih postova sam skužila da bi na komplikacijama trebala imati 831 (ili 931 kunu) a za vrijeme porodiljnog 1663 kune. NAime, na komplikacijama se računa prosjek zadnjih šest plaća (samo ako imaš 12 mjeseci prijave bez prekida ili 18 mejseci u 24 mjeseca) a da bi porodiljna naknada iznosila prosjek plaće u zadnjih šest mejseci trebala bi imati 12 mejseci staža osiguranika bez prekida. Ja imam prekid u stažu od 20-ak dana, i rekli su mi da ću na porodiljnom imati 1663 kune primanja, iako radim (osim tog prekida prije 2 mjeseca) više godina bez prestanka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

....koliko sam ja shvatio:

 

- naknada za vrijeme bolovanja (komplikacije u ...) se računa u max. iznosu ako je osoba radila više od 6 mjeseci neprekidno ili u kombinaciji rad-nerad u zadnje 2 godine; inače je naknada minimalna

 

- za max. iznos rodiljne naknade (prvih 6 mj.) treba imati samo 2 mjeseca rada da bi se dobio prosjek i onda se isplacuje taj prosjek

 

- nakon toga ide "standardna" naknada za drugih 6 mj.

 

Volio bih da to mogu negdje i službeno provjeriti/pročitati - a da to nije HZZO jer oni prije svega ne znaju, a pogotovo ne žele pomoći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija